ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Каховці журналістів попросили з засідання виконкому через “захист персональних даних”

13.09.2017, 14:43

У Каховці (Херсонська область) 12 вересня представників ЗМІ попросили покинути засідання виконкому Каховської міської ради. Про це повідомив херсонський журналіст Олег Батурін на своїй сторінці у Фейсбук та підтвердив представнику ІМІ у Херсонській області.

Таке прохання пролунало від міського голови Андрія Дяченка перед розглядом питань відділу у справах дітей, пов'язаних з призначенням опікунів для дітей-сиріт, їх майном, усиновленням і тому подібним.

“Міський голова Андрій Дяченко наполегливо просить покинути залу представникам преси. За його словами, це пов'язано з тим, що персональні дані дітей, що лунатимуть при розгляді таких рішень є конфіденційною інформацією”, - написав журналіст.

При цьому, журналіст повідомив, що на вході до зали проведення засідань виконавчого комітету висів перелік винесених на порядок денний питань. І в ньому зазначені всі прізвища дітей, яких стосується те чи інше рішення.

“Виходить, те, що намагаються приховати від вух журналістів, будь-кому іншому дізнатися можна просто в коридорі міської ради”, - зазначив Олег Батурін.

Журналіст зазначає, що так до журналістів ставляться лише в Каховці. “Приміром, при розгляді аналогічних питань на засіданні виконавчого комітету Новокаховської міськради пресу за двері ніхто не виганяє. А доповідачі і члени виконкому попросту не озвучують прізвища і інші персональні дані неповнолітніх. Як правило, відсутні ці дані і в розміщених на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування проектах рішень виконкомів”, - написав Олег Батурін.

Ситуацію представнику ІМІ у Херсонській області прокоментувала спеціаліст відділу організаційно кадрової роботи та кадрової політики Каховської міської ради Ганна Садова.

“Журналістів під час розгляду цих питань ми завжди просили покинути приміщення, бо дії Закон про захист персональних даних. Те, що цього разу список було оприлюднено – помилка спеціаліста, який готував ці питання, але це не означає, що ми могли розглядати ці питання у присутності представників преси”, -  сказала Ганна Садова.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний зауважує, що гласність засідання може обмежуватися, якщо питання стосуються інформації з обмеженим доступом. Водночас він звертає увагу, що вимоги залишити засідання, коли чиновники публічно вивісили на загал частину даних, виглядають дивно.

“При розгляді питань, що стосуються інформації з обмеженим доступом (наприклад, конфіденційної інформації) може обмежуватися можливість гласності засідання, але виключно в рамках розгляду такого питання. Однак конфузним та нелогічним є той момент, що частина даних, яку намагалися вберегти від розголошення чиновники, була публічно вивішена для загального ознайомлення, тому такі вимоги голови у тій ситуації, що склалася не знаходять під собою жодного, окрім формального, підґрунтя”, - сказав він.

Liked the article?
Help us be even more cool!