ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У ГПУ заявили, що не прослуховуватимуть зміст розмов Седлецької

05.09.2018, 12:22

У Генеральній прокуратурі Україні запевняють, що не прослуховуватимуть зміст розмов головного редактора програми “Схеми” Наталки Седлецької, а також не здійснюватимуть втручання в її професійну діяльність та особисте життя. Про це на Фейсбук написав речник ГПУ Андрій Лисенко, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, дані з телефона журналістки за період понад 1,5 року необхідні слідчим “для встановлення часу, дати та місця (геолокації) ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ” Артемом Ситником.

“Документи з інформацією оператора телекомунікацій, до яких надано доступ судом, не включатимуть змісту розмов. Мова також не йде про прослуховування вказаної особи та інших абонентів. При цьому не здійснюватиметься жодного втручання в професійну діяльність та особисте життя”, – написав Лисенко.

Він підтвердив, що згідно з ухвалою суду Генпрокуратура отримає інформацію з телефона журналістки за 17 місяців.

“Цей період починається з моменту припинення негласних заходів щодо цивільної дружини К. Кулика Ірини Німець до дати реєстрації кримінального провадження, у межах якого досліджуються ці обставини”, – написав Лисенко.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

4 вересня Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода заявило, що вважає рішення Печерського райсуду Києва надмірним, яке грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси.

4 вересня журналісти та низка громадських організацій оприлюднили заяву з вимогою, аби генеральний прокурор публічно гарантував, що ухвала суду стосовно Наталії Седлецької не буде реалізовуватися.

Liked the article?
Help us be even more cool!