ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Хорватії двох чоловіків судять за образливі коментарі щодо прем'єра

25.01.2022, 13:00
Фото – REUTERS
Фото – REUTERS

У Хорватії судять двох чоловіків  через образливі коментарі під статтею на місцевому новинному порталі, в якій повідомлялося про візит прем'єр-міністра Андрея Пленковича до прибережного міста Задар.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на ЄEuractiv.

За даними ЗМІ, один з них написав у Facebook, що прем’єр-міністра “і його підопічних треба вітати тухлими яйцями”.

Младена Чустича, який написав коментар про “тухлі яйця”, наступного дня доставили для розслідування до поліції. 24 січня він розповів свою історію місцевим ЗМІ.

21 січня відділ поліції міста Задар розпочав розслідування щодо двох чоловіків 71 та 49 років за порушення статті 17 закону про проступки, пов’язані з правопорушенням проти миру та громадського порядку. Після розслідування обох чоловіків доставили до міського суду.

Правозахисники вже заявили, що офіс Пленковича використовував “неясний закон про проступки проти громадського порядку та спокою” та “переслідував громадян”.

“У демократичному суспільстві неприпустимо, щоб поліція заарештовувала громадян за публічне висловлювання чи написання критики влади, навіть якщо ця критика ображає чи принижує політиків, зокрема найвищих посадовців”, – заявила НУО “Дім прав людини” із Загреба.

Громадська організація звинуватила відділ поліції Задара в ігноруванні Європейської конвенції з прав людини, яка захищає право на свободу вираження поглядів.

Liked the article?
Help us be even more cool!