ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Грузії закон "Про мовлення" обмежить право журналістів та ведучих висловлювати власну позицію

У Грузії провладна партія “Грузинська мрія” та партія “Сила народу”, яка позиціює себе як опозиційна сила, ініціювали поправки до закону “Про мовлення”. Цей закон передбачає, що в інформаційній програмі, а також під час висвітлення інших питань державної політики ведучим і журналістам буде заборонено висловлювати свою позицію, повідомляє грузинське видання Sova.

Згідно із законом, будуть також переглянуті стандарти авторських передач. Закон визначатиме правила отримання / передання інформації телекомпанією прихованим способом. Медіа заборонять запис інтерв’ю або телефонних розмов з метою її трансляції без попереднього повідомлення респондента.

Серед нових регуляцій проєкту:

  • Мовник повинен вказати джерело інформації. У разі анонімного джерела мовник має чітко це зазначити. У такому разі зацікавлена особа, чиї законні інтереси (включно з репутацією та ім’ям) можуть бути порушені шляхом внесення некоректного (помилкового) факту в програму мовника, має право подати скаргу до Комісії з комунікацій або до суду.
  • Участь політичного діяча або члена політичної партії в новинах чи новинній програмі в ролі ведучого, інтерв’юера або журналіста не допускається.
  • Під час авторської програми безпосередньо перед початком передачі аудиторія повинна бути поінформована про те, що програма є авторською. Усі важливі альтернативні думки мають бути належним чином представлені в авторській програмі. Слід уникати спотворення факту або думки та неправильного тлумачення різних поглядів.
  • Особа, проти якої в програмі були висловлені звинувачення, має отримати право на своєчасну та належну відповідь.
  • Неприпустимо висвітлювати політичні чи інші суперечності або актуальні питання державної політики в новинній програмі, ґрунтуючись на особистому ставленні чи думці мовника (редакційна політика. – Ред.). Не можна буде висловлювати підтримку або осуд будь-якої політичної партії, громадського, релігійного об’єднання чи іншої зацікавленої групи.
  • Дзвінки в прямому ефірі мають відбиратися згідно з принципом справедливості, тобто щоб не звучала лише одна думка, а була представлена й альтернативна для уникнення маніпулювання громадською думкою через ці дзвінки.

Як зазначає видання, коли лідер парламентської фракції партії “Грузинська мрія” Мамука Мдінарадзе заявив, що в парламенті Грузії буде ініційований “закон про ЗМІ”, то наголосив, що нове регулювання базується на британській моделі.

Як повідомляв ІМІ, у Грузії терміни “гендер” та “гендерна ідентичність” вилучать з усіх чинних законів, а закон “Про гендерну рівність” перейменують на закон “Про рівність жінок і чоловіків”.

Liked the article?
Help us be even more cool!