У Грузії під час протестів силовики завдали ушкоджень більш ніж 70 журналістам
За останні 10 днів під час протестів у Тбілісі (Грузія) силовики завдали ушкоджень більш ніж 70 журналістам і телеоператорам. Про це йдеться в заяві медіаомбудсмена Грузії, повідомляє “Эхо Кавказа”.
Водночас, наголошує медіаомбудсмен, досі Спеціальна слідча служба не виявила жодного порушника.
“10 грудня, коли світ відзначає Міжнародний день захисту прав людини, ми хотіли б виявити особливу повагу до грузинських ЗМІ та нагадати всім про особливу важливість критичної журналістики. Цього дня, замість святкування, ми боремося за свободу слова – переслідування та насильство має припинитися як щодо учасників мітингу, так і журналістів та операторів. Для зміцнення демократії незамінна роль критичних ЗМІ, яких “Грузинська мрія” намагається змусити мовчати, застосовуючи силу через правоохоронців та “тітушок”, – йдеться в заяві.
Крім того, медіаомбудсмен звернув увагу, що останніми роками свобода ЗМІ в Грузії порушується через безліч проблем, спроб обмеження діяльності медіа, насильства щодо журналістів та безкарності порушників.
“Грузинським медіаорганізаціям доводиться існувати під загрозою оголошення “агентом іноземної держави” та скасування за “російським законом”, в умовах низьких економічних доходів та політичного тиску “Грузинської мрії”, – йдеться в повідомленні.
Правозахисна організація закликає владу дати журналістам можливість “вільно та безперешкодно висвітлювати поточні події та надавати населенню Грузії інформацію”.
“Ми закликаємо всіх осіб, які працюють на державній службі, захищати права та свободи людини, зокрема шанувати засоби масової інформації. Держава зобов'язана покарати тих, хто нападає на ЗМІ, та гарантувати безпечне медіасередовище”, – йдеться в заяві.
Як повідомляв ІМІ, у Грузії тривають акції протесту від 28 листопада 2024 року, коли прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів про вступ до Євросоюзу як мінімум до кінця 2028 року і планує відмовитися від бюджетних грантів з боку ЄС. Цього дня в Тбілісі постраждали близько 15 журналістів під час розгону силовиками акції протесту.
У відповідь президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила про “закінчення конституційного перевороту та рух від Європи в бік Росії”.
Перед рішенням уряду про зупинення євроінтеграції Європарламент затвердив резолюцію, яка не визнає результатів парламентських виборів у Грузії. У документі йдеться, що вибори, які відбулися, не відповідали міжнародним стандартам і зобов'язанням Тбілісі з організації вільного і чесного голосування.
Help us be even more cool!