ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Франції вирішили переглянути статтю законопроєкту, яка забороняє публікувати фото поліцейських

01.12.2020, 11:20
Фото – LIONEL BONAVENTURE / AFP
Фото – LIONEL BONAVENTURE / AFP

Керівна коаліція в Національних зборах (нижній палаті парламенту) Франції 30 листопада відкликала статтю 24 запропонованого до розгляду законопроєкту “Про глобальну безпеку”, яка забороняє публікувати зображення поліцейських.

Про це розповів лідер фракції “Вперед, республіка!” Крістоф Кастанер, повідомляє Громадське з посиланням на Le Figaro.

За його словами, депутати вже повернулися до роботи над документом. Статтю законопроєкту відкликали через протестні акції та заворушення.

Кастанер заявив, що під час створення документа “в жодному разі не малося на меті обмежити свободу преси або свободу поширення й отримання інформації”. Його, мовляв, хотіли ухвалити для захисту поліцейських від цькування. Карати за таке планували ув’язненням терміном до одного року.

Депутат уточнив, що законопроєкт не забороняє фіксувати на фото та відео роботу силовиків під час затримань та публікувати ці знімки в інтернеті.

Розгляд законопроєкту “Про глобальну безпеку” почався 18 листопада. Його схвалила нижня палата парламенту і мала підтримати верхня палата, а потім підписати президент.

Після цього у Франції почалися масові протестні акції. 28 листопада, за даними Міністерства внутрішніх справ, загалом у містах країни на вулиці вийшли 133 тисячі людей, найбільше – в Парижі (46 тисяч).

Liked the article?
Help us be even more cool!