У Франції ученицям державних шкіл заборонять носити абаї
У Франції ученицям державних шкіл заборонять носити абаї – довгі вільні сукні, які носять деякі мусульманки. Про це заявив міністр освіти країни Ґабріель Атталь в ефірі каналу TF1, повідомляє ВВС.
Правило набуде чинності з початком нового навчального року 4 вересня.
У Франції діє сувора заборона на релігійні атрибути в державних школах і урядових будівлях – вважається, що вони порушують секулярне законодавство.
Носити покривало на голові в державних школах заборонено з 2004 року.
“Комусь, хто заходить у клас, не має бути з першого погляду зрозуміло, якої релігії дотримуються учні. Я вирішив, що в школах більше не носитимуть абаї”, – заявив Ґабріель Атталь.
Цьому кроку передувало кілька місяців полеміки.
Як пише видання, дедалі більше учениць носять цей предмет одягу в школах, що призводить до політичного розділення: праві партії наполягають на забороні, а ліві висловлюють занепокоєння щодо прав мусульманських жінок і дівчат.
“Світськість означає свободу емансипуватися через школу”, – сказав Атталь в ефірі каналу. Міністр стверджує, що абая є “релігійним жестом, покликаним випробувати стійкість республіки через храм секулярності, яким має бути школа”.
За його словами, чіткі правила на національному рівні буде надано до відкриття шкіл після літніх канікул.
У Франції 2010 року заборонили публічне носіння вуалей, які закривають усе обличчя, що спричинило обурення мусульманської спільноти в країні, яка налічує 5 мільйонів громадян.
Сувора заборона на релігійні атрибути в школах діє у Франції з ХІХ століття і охоплює християнські символи на кшталт великих хрестів – це покликано завадити католицьким впливам на громадську освіту.
Зміни до закону вносилися відповідно до змін демографічного складу населення – тепер це правило охоплює мусульманський хіджаб і єврейську кіппу, але прямої заборони на абаї до сьогодні не було.
Полеміка щодо ісламських символів посилилась у 2020 році, коли чеченський біженець відрізав голову вчителю Самюелю Паті, який показував учням карикатури пророка Мухаммеда, біля його школи в передмісті Парижа.
CFCM – національний орган, що представляє багато мусульманських асоціацій, заявив, що одяг не є “релігійною атрибутикою”.
Help us be even more cool!