ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Фінляндії міністр подав у відставку через свої екстремістські висловлювання

30.06.2023, 16:52
Фото – AFP
Фото – AFP

Міністр економіки від популістської партії "Справжні фіни" Вільгельм Юнніла подав у відставку під тиском громадськості через свої екстремістські висловлювання, пише Укрінформ із посиланням на Bloomberg.

Він заявив, що піде у відставку з уряду прем’єр-міністра Петтері Орпо після тижня посиленої уваги до його зв'язків з ультраправими.

"Ґрунтуючись на продовженні роботи уряду та репутації Фінляндії, я бачу, що для мене неможливо продовжувати виконувати обов’язки міністра задовільним чином", – заявив Юнніла.

За його словами, він ніколи не мав жодних відносин або зв'язків з екстремістами й засуджує будь-які вияви антисемітизму.

Раніше цього тижня опозиція подала запит на висловлення недовіри міністру, стверджуючи, що його зв’язок з ультраправими рухами є не "окремим інцидентом, непорозумінням чи поганим гумором, а частими, систематичними та товариськими контактами".

Юнніла зміг зберегти посаду під час голосування в парламенті.

Серед звинувачень на адресу Юнніли – промова, виголошена на віче, організованому Націоналістичним альянсом у місті Турку чотири роки тому в пам'ять про жертв нападу з ножовими пораненнями в цьому місті.

"Протягом багатьох років я жартував так, що в ретроспективі здається дурним та дитячим", – написав Юнніла.

Liked the article?
Help us be even more cool!