ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У філії "Суспільне Чернівці" запрацював музей історії радіо і телебачення

13.12.2024, 12:17
Альона Чорна

У Чернівецькій філії Суспільного відкрили музей історії радіо і телебачення Буковини. Музей відкрили до сторіччя Українського радіо. 

Про це регіональній представниці Інституту масової інформації Альоні Чорній розповіла лінійна продюсерка "Суспільне Чернівці" Олеся Жук. 

Експонати в музеї історії радіо і телебачення у філії "Суспільне Чернівці". Фото Альони Чорної

Для відвідувачів представили різні кіноапарати задля виїзних знімань, монтажні столи, студійні камери, магнітофони, відеокамери, мікрофони та іншу техніку, якою користувалися з 1960-х років. Експозиція складається з кількох блоків, поділених на різні періоди розвитку ТБ і радіо. Тож гості можуть зануритися в історію та дізнатися, як змінювалася техніка, запускалися нові проєкти та студії.

"Маючи таку величезну історію, напрацювання, які творили наші колеги, ми дуже хотіли зберегти цю історію для сучасного покоління і нащадків. Ідея створити музей виникла в нас дуже давно, і цьогоріч, завдячуючи менеджеру "Суспільне Чернівці" Сергію Морозу, вдалося цю ідею реалізувати. Усе це зроблено своїми силами, без будь-яких коштів. Тільки завдячуючи розумінню потреби, що це треба зберегти", – розповіла Олеся Жук.

 
Монтажний стіл у музеї. Фото Альони Чорної
 
 

Лінійна продюсерка "Суспільне Чернівці" Олеся Жук

За її словами, колектив працює над тим, щоб зробити музей максимально тактильним, щоб уся техніка працювала. 

"Ми прагнемо, щоб відвідувачі могли підійти до кожного експоната, доторкнутися до нього, спробувати покрутити, доторкнутися до цієї історії, спробувати змонтувати невеличкий відеосюжет. Нам уже вдалося багато чого реалізувати та відремонтувати техніку, яка працювала на початку становлення телебачення Буковини. Також будемо запрошувати студентів-журналістів, щоб вони могли спробувати попрацювати, як це було колись, і порівняти із сучасним часом", – зазначила лінійна продюсерка "Суспільне Чернівці".

Одним із блоків експозиції є блок кіно. Загалом в експозиції представлено чотири кінопроєктори для демонстрації кіно. 

За словами Олесі Жук, телебачення на Буковині розпочало свою діяльність у 1961 році. Спершу ж відеокамер не було, і телевізійний контент записувався на кінокамери, дві з яких представлено в музеї. Відвідувачі можуть познайомитися з кінокамерою "Кінокор", звуковим магнітофоном "Репортер", світловими приладами та цілою еволюцією відеокамер, з якими працювали оператори. Також можна спробувати попрацювати з кіноплівкою за монтажним столом. 

Центральною фігурою музею історії радіо і телебачення Буковини став рояль, за яким виконував для запису фонограм свої перші твори Володимир Івасюк. 

Рояль, за яким виконував для запису фонограм свої перші твори Володимир Івасюк. Фото Альони Чорної

Унікальними є також стенди зі світлинами, які знайомлять відвідувачів з різними періодами радіо й телебачення Буковини. 

Музей телерадіотехніки на філії працює щоп’ятниці, з 11:00 до 13:00, на вулиці Братів Руснаків, 3. Записатися на екскурсії можна заздалегідь електронною адресою: [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!