ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Facebook виявили сотні ультраправих сторінок, які поширювали дезінформацію в ЄС

22.05.2019, 16:00
Фото - ukrinform

Компанія Avaaz заявила про наявність у Facebook “ультраправих мереж дезінформації”, які поширювали дезінформацію в Європейському Союзі перед виборами. Про це йдеться у звіті Avaaz, повідомляє Media Sapiens з посиланням на Techcrunch.

Фальшиві акаунти і сторінки ультраправого спрямування, які поширювали дезінформацію, не були ідентифіковані Facebook, але їй виявили у компанії Avaaz.

Там заявили, що фальшиві сторінки мали більше підписників та взаємодій у Facebook, ніж всі основні офіційні сторінки ультраправих партій ЄС та тих партій, які виступають проти ЄС.

“Результати вражають: мережі дезінформації, які діяли у Facebook, мали більше взаємодій (13 мільйонів) протягом останніх трьох місяців, ніж головні партійні сторінки TheLeague, AfD, VOX, Brexit Party, Rassemblement National та PiS (9 мільйонів)”, - цитує видання звіт від цієї компанії.

Раніше у Avaaz заявили про наявність “ультраправих мереж дезінформації”, що діють в Іспанії, Італії та Польщі, і представник компанії підтвердив виданню, що він повторно повідомляє про деякі свої висновки.

“Наш звіт містить нову інформацію для Франції, Великобританії та Німеччини”, - зазначив співрозмовник видання.

У компанії Avaaz виявили, що поширювали, наприклад, фальшиві вірусні відео. Одне з них, що набрало понад 10 мільйонів переглядів, показувало нібито мігрантів в Італії, які знищують поліцейську машину. Насправді, кажуть у Avaaz, відео взяли з художнього фільму, а сам фейк був розвінчаний ще три роки тому. Інше фейкове відео, яке поширювали у Польщі, показувало нібито мігранти-таксисти ґвалтують європейських жінок.

“Сторінки або розповсюджували дезінформацію, або використовували меседжі проти мігрантів, меседжі антиєвропейського або расистського змісту, тобто такі, що порушують політику Facebook”, - пише Avaaz.

У Facebook подякували за дослідження і заявили, що будуть вживати всіх заходів для боротьби з ними і з контентом, який вони поширюють. Водночас виданню у компанії не відповіли на запитання, чому раніше не змогли виявити цю дезінформацію.

Нагадаємо, раніше ми писали, що журналісти будуть боротися з фейками напередодні виборів у ЄС.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!