ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Facebook поширюють фото дітей з деформованими кінцівками, що нібито постраждали внаслідок випробування вакцини

21.07.2020, 10:05
Фото: По той бік новин
Фото: По той бік новин

В англомовному Facebook маніпулюють фотографіями дітей з кінцівками, деформованими нібито внаслідок випробування вакцини від поліомієліту. На фейк звернули увагу журналісти проєкту "По той бік новин", повідомляє MediaSapiens.

"Такими були результати випробувань вакцини на африканцях. І ніхто ніколи за це не відповів. Вдавіться своїми вакцинами", – таку картинку поширюють сотні користувачів у соціальній мережі. Ці картинки прив’язують до фейків про розроблення вакцини від COVID-19, клянуть Білла Гейтса та видають фотографію за цьогорічну.

Утім, закордонні фактчекери з’ясували, що це фото зроблено 1998 року в Сьєрра-Леоне. І на ньому справжні діти, які страждають на поліомієліт. "Але вакцина тут ні до чого. Ба більше, вони саме тому й захворіли, що не були щеплені. Вакцина – єдиний відомий спосіб боротьби з цією страшною недугою", – пише "По той бік новин".

Зворотний пошук зображень Google допоміг з’ясувати, що світлину зробив незалежний фотограф Жан-Марк Гібу, якому Всесвітня організація охорони здоров’я доручила задокументувати вплив поліомієліту на населення. "Оскільки через громадянську війну в Сьєрра-Леоне не було місця реконструктивній хірургії, вони виросли з наслідками поліомієліту без будь-якої вакцинації", – прокоментував чоловік виданню AFP.

Щодо Білла Гейтса, то його фонд поставив собі за мету викорінити поліомієліт в усьому світі та розгорнув масштабну кампанію в багатьох країнах. Ліків проти цієї інфекційної вірусної хвороби, що вражає нервову систему та спричиняє параліч, не існує, а тому головні сподівання на вакцину.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!