ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Чехії діяв центр російських кібератак - ЗМІ

19.03.2019, 12:41

Чеське видання Respekt опублікувало власне розслідування про виявлення і діяльність на території країни великого російського центру кібератак. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на Respekt.

За даними видання, для цього російські спецслужби створили і використовували дві комп'ютерні фірми в Празі. Формально ці приватні компанії продавали комп'ютерне устаткування і програмне забезпечення, однак їхні співробітники також готували хакерські атаки, використовуючи свої комп'ютери.

Частину техніки для цих фірм привозили з Росії автомобілями посольства з дипломатичними номерами.

Таємна російська мережа кіберзлочинців складалася як із чехів, так і з росіян, які отримали місцеве громадянство. Також група могла співпрацювати з кількома аналогічними російськими осередками, що діють в інших країнах.

Чеським силам безпеки вдалося розкрити її діяльність ще на початку 2018 року. Під час операції було затримано декількох осіб, зокрема російських громадян. Підсумки і деталі цієї операції досі не розголошували.

Як нагадує  видання, служба інформації і безпеки Чехії в підсумковій доповіді за 2017 рік звинуватила ФСБ і ГРУ Росії в кібератаках. Однією з цілей атаки було МЗС Чехії, другою - Міністерство оборони країни.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!