ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Білорусі затримали організаторку виставки про медиків, дружину українського правозахисника Тетяну Гацуру-Яворську

06.04.2021, 10:29
Фото - zvyano.by
Фото - zvyano.by

У Мінську (Білорусь) затримали трьох організаторок виставки про медиків, зокрема, керівницю громадського об’єднання “Звено”, дружину українського правозахисника Володимира Яворського - Тетяну Гацуру-Яворську, повідомляє TUT.by.

Також стало відомо, що на 72 години затримали активістку “Звена” і організаторку виставки “Машина дихає, а я - ні” Наталію Треніну. Вона знаходиться на Окрестіна. 

У другій половині дня 5 квітня на зв'язок перестали Тетяна Гацура-Яворська та її чоловік Володимир Яворський. 

Опівночі Володимир розповів виданню, що Тетяна “затримана і знаходиться в ІТТ”, деталі йому невідомі. Він уточнив, що днем ​​в їхній квартирі і в офісі “Звена” також пройшли обшуки, вилучили техніку.

Пізніше виданню стало відомо, що 5 квітня затримали ще одну активістку “Звена” - Юлію Семенченко. Про те, що в її квартирі провели обшук з вилученням техніки і тепер дівчина знаходиться в ІТТ на Окрестина, повідомила її сестра Єлизавета.

Експозиція “Машина дихає, а я - ні” запрацювала в просторі “Месца” тільки 30 березня, а вже 1 квітня санстанція і МНС знайшли на майданчику порушення, тому виставку довелося перенести в онлайн. В ніч з 5 на 6 квітня команда з жалем заявила, що “змушена зупинити реалізацію програми проєкту “Машина дихає, а я - ні”.

Виставка була присвячена білоруським медикам і викликам, з якими вони зіткнулися за останній рік: пандемією COVID-19 і політизацією системи охорони здоров'я. Автори робіт, представлених на виставці, - відомі фотографи та художники. Куратори проєкту - платформа SHKLO +, організатори - громадське об'єднання “Звено”.

Liked the article?
Help us be even more cool!