ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі правозахисницю засудили до семи років колонії за звіт про переслідування активістів

20.06.2023, 16:21
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

У Білорусі Мінський міський суд засудив правозахисницю Анастасію Лойку до семи років колонії в справі про розпалювання ворожнечі, повідомляє Радіо Свобода.

Судовий процес над Лойкою проходив у закритому режимі. Правозахисницю звинувачували в розпалюванні ворожнечі за звіт “Переслідування анархістів, антифашистів, лівих і громадських активістів у Білорусі (2017 – серпень 2018 року)”, в якому вона критикувала дії білоруських силовиків.

Лойку затримали 6 вересня 2022 року після засідання в справі “Революційної дії” у Мінському міському суді. Її кілька разів перезатримували за адміністративними статтями. У жовтні правозахисниця вийшла на волю, а в листопаді знову була затримана. Після чергової доби арешту правозахисниця не вийшла на волю.

Анастасія Лойка – засновниця білоруського правозахисного центру Human Constanta. Ця організація займається захистом прав людини, просуванням антидискримінації та освіти в галузі прав людини, цифровими свободами і правами.

12 серпня 2022 року на сайті Human Constanta з’явився огляд подій, що відбулися за останні два місяці. У ньому правозахисники відзначали безпрецедентний тиск на громадянську, правозахисну і журналістську спільноти: блокування ресурсів, обшуки й затримання.

Liked the article?
Help us be even more cool!