ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Білорусі хочуть заборонити фото- і відеозйомку жителів без їхньої згоди

05.11.2018, 13:25
Фото - segodnya.ua

Конституційний суд (КС) Білорусі доручив уряду розробити та внести в парламент зміни до Цивільного кодексу, які передбачають заборону на фото- і відеозйомку громадян без їхньої згоди. Про це йдеться в рішенні КС, яке опубліковано на національному правовому порталі, повідомляє “Українська правда” з посиланням на Інтерфакс-Захід.

“З метою забезпечення конституційного принципу верховенства права, захисту кожного цивільно-правовими засобами від незаконного втручання в його особисте життя, усунення правової невизначеності у правовому регулюванні використання та охорони зображення громадянина в цивільному законодавстві визнати за необхідне внесення відповідних змін до Цивільного кодексу Республіки Білорусь”, - йдеться в документі.

КС Білорусі констатує, що наразі зберігається “правовий дефект” щодо порядку використання зображень громадян. Посилаючись на норми Конституції, суд визнав за необхідне “встановити особливості правового режиму використання і охорони зображення громадянина з визначенням меж реалізації та умов обмеження права на зображення”.

У рішенні КС пояснюється, що розгляд цього питання раніше ініціювала Білоруська республіканська колегія адвокатів. У заяві колегії зазначається, що поширення в ЗМІ та інтернеті зображень громадян може бути пов'язане з порушенням їхніх прав і законних інтересів. Також юристи вважають, що використання зображення громадянина без його згоди є вторгненням у приватне життя і порушенням права на особисту таємницю.

Також у документі КС посилається на звернення громадської ради при МВС Білорусі, яка вказувала “на факти самовільного фотографування і відеозйомки співробітників органів і підрозділів МВС”.

У МВС вважають, що “в разі тенденційних підходів до опублікування зображення це може спричиняти негативні наслідки, в тому числі завдавати непоправної шкоди іміджу системи правопорядку, правам і законним інтересам співробітників органів і підрозділів МВС”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!