ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі хакери шпигували за дипломатами чотирьох країн – Reuters

У Білорусі група хакерів кілька років шпигувала за співробітниками посольств чотирьох країн, зокрема під час війни в Україні. Вони зламували локальні інтернет-мережі.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дослідників безпеки зі словацької фірми з кібербезпеки ESET, передає Укрінформ.

Близько 15 пристроїв, що належали дипломатам з двох країн Європи, одного з Південної Азії та одного з Африки, які працювали в посольствах на території Білорусі, стали мішенню, зазначив автор звіту, дослідник ESET Маттьє Фау.

Шпигувати за співробітниками посольств хакери почали приблизно у 2021 році. 

Вони втручалися в доступ дипломатів до Інтернету, імовірно, на рівні інтернет-провайдера. Тобто, їх можна було обманом змусити завантажити шкідливе програмне забезпечення, чого вони навіть не усвідомлювали.

Як повідомляв ІМІ, Служба безпеки України заблокувала спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України. За даними спецслужби, таким чином російські хакери намагалися організувати збір розвідданих. Відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці. 

5 серпня 2023 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попередила про розсилку вірусів під виглядом рекомендацій від Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Liked the article?
Help us be even more cool!