ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Білорусі 15 журналістам висунули обвинувачення у справі про доступ

23.11.2018, 13:14
Фото - svaboda.org

У справі про несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації агентства БелТА обвинувачення висунуто 15 особам. Про це повідомляє БелТА з посиланням на Слідчий комітет, передає Укрінформ.

“На підставі зібраних доказів слідчі висунули обвинувачення 15 особам. Дії 14 з них кваліфіковані за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі, а головного редактора художньо-редакційного відділу ТОВ "Тут Бай Медіа" Марини Золотової - за ч. 2 ст. 425 (бездіяльність посадовця) КК. Кримінальне переслідування за ч. 2 ст. 349 КК щодо неї припинено”, - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, під час слідства з відома Генеральної прокуратури задоволені клопотання двох обвинувачених, Павла Биковського і Владислава Кулецького, про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі статті 86 Кримінального кодексу. Слідчі винесли ухвали про припинення щодо них кримінального переслідування зі звільненням від кримінальної відповідальності у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного стягнення.

Крім того, слідчі постановили поставити обвинувачених на облік відповідно до закону “Про державну дактилоскопічну реєстрацію”.

Нагадаємо, на початку серпня цього року в офісі найбільшого білоруського ресурсу Tut.by, інформаційного ресурсу "БелаПАН" і низці інших ЗМІ пройшли обшуки. Слідчий комітет Білорусі затримав і допитав близько 20 осіб. Журналістів підозрювали в незаконному доступі до платної інформації державного агентства БелТА. Як стверджує МВС Білорусі, у 2017 і 2018 роках без відома і згоди держагентства було здійснено понад 15 тисяч підключень до інформації, що зберігається в його комп'ютерній системі.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!