ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Бахмуті журналістці Вільного радіо перешкоджали на виборчій дільниці

26.10.2020, 13:20
Фото – Вільне радіо
Фото – Вільне радіо

У місті Бахмут Донецької області голова та члени виборчої комісії перешкоджали 25 жовтня журналістці Вільного радіо Маргариті Днєпровській на виборчій дільниці №140609 спостерігати за підрахунком голосів. Про це повідомляється на сайті Вільного радіо.

Під час підрахунку голосів журналісти Вільного радіо залишилися на виборчих дільницях, щоб спостерігати за перебігом процедури. Дев’ять годин голова та члени комісії намагалися завадити роботі журналістки, яка залишилася чергувати на дільниці в Палаці культури ім. Мартинова.

Як пише видання, ще до підрахунку голосів, коли бюлетені були в урнах, дехто з членів комісії вже взявся розписуватися в порожніх протоколах, тоді як ці документи заборонено підписувати до заповнення. Коли журналістка стала просити, щоб протокол замінили, голова дільничної комісії директорка Бахмутської школи мистецтв Євгенія Гринь відповіла: 

“Протокол тільки почали підписувати, я її (одну з членів комісії. – Ред.) зупинила. А взагалі, дівчино, не заважайте. У вас немає такого права – керувати нами. Фіксуйте, фотографуйте, ми й самі встигнемо наробити помилок”.

Як зазначає видання, голова комісії ще не раз вдавалася до відвертого приниження журналістки. Члени ДВК не давали журналістці близько підійти до бюлетенів, щоб сфотографувати їх, аргументуючи це “коронавірусною” дистанцією. 

“Водночас розгледіти позначки в бюлетенях з великої відстані було неможливо, враховуючи ще й те, що присутні навмисне тісно обступили стіл. Коли роздивитися щось уже не було ніякої змоги, журналістка попросила одну з жінок, яка стояла за столом, трохи відійти. Та розлютилася, а за нею стали сваритися й інші. Втім, виняток для фото все ж зробили: показали один із зіпсованих бюлетенів. Зробили це демонстративно”, – пише видання.

Зазначимо, фіксувати на камеру, як виборець проставляє позначки у своєму бюлетені, не можна: це порушує таємницю голосування. Але, коли бюлетень уже заповнений та лежить перед членами виборчкому, журналіст може його сфотографувати. 

За фактом перешкоджання на дільниці журналістка склала відповідний акт, подала його до територіальної виборчої комісії та викликала поліцію і написала заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

Як повідомляв ІМІ, 25 жовтня в Херсоні секретариня дільничної комісії №650705 Тетяна Омельченко забороняла журналістові інтернет-видання “Мост” Сергію Нікітенку вести відеознімання на дільниці. Вона фізично закривала камеру Сергія Нікітенка та покликала поліцейського.

25 жовтня в селі Ставидла Кіровоградської області на дільниці №350536 журналістам UA:Кропивницький заборонили проводити знімання на території виборчої дільниці. 

25 жовтня в місті Тернівка на Дніпропетровщині кандидат у депутати від політичної партії “Слуга народу” Віталій Айзатулов застосував фізичну силу до головної редакторки міської газети “Вісті Тернівки” Альони Поддуєвої на виборчій дільниці №120939.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!