У 2012 в Україні зросло фізичне насильство щодо журналістів — "Репортери без кордонів"
Число арештів та фізичних нападів різко впало у Лівії після падіння режиму Муамара Каддафі (7 арештів у 2012 році, у порівнянні з 28 в 2011) і в Єгипті після падіння режиму Хосні Мубарака (33 арешти і 63 напади в 2012 році, в порівнянні з 116 арештами і 104 нападами в 2011). У той же час, в Тунісі у 2012 різко зросла кількість нападів і погроз, яка впала після революції 2011. В Омані влада заарештувала близько 30 блогерів в спробі зупинити місцеві протести.
Щодо країн Латинської Америки, Куба знову активізувала переслідування дисидентів, блогерів та журналістів. Перу продовжує займати перше місце в регіоні за кількістю фізичних нападів, яка становить приблизно 100 на рік. Найбільше зростання насильства щодо журналістів було зафіксоване у Аргентині, Бразилії та Мексиці. Колумбія стала єдиною країною, де зафіксоване зменшення числа фізичних нападів, проте вона лишається однією з найгірших кран для журналістів.
Що стосується азіатських країн, кількість нападів на журналістів зросла в Індії, Бангладеші, Пакистані і Непалі. Зїзд Комуністичної партії Китаю супроводжувався збільшенням арештів, нападів і фактів цензури. Багато ЗМІ намагаються звільнитися від контролю з боку Департаменту пропаганди і місцевих чиновників, але Комуністична партія відмовляється послабити свою хватку на "стратегічні" галузі і продовжує винаходити нові способи цензури.
В Африці 2012 рік відзначився появою порушень в Малі, особливо на півночі (13 арештів, 8 випадків погроз або нападів). Кількість зловживань та випадків цензури стабільно зростає в Нігерії, Демократичній Республіці Конго, Судані та Сомалі. Відносний спокій повертається до Уганди, Малаві та Анголи - країн, де місцева влада придушила протести у 2011 році.
У 2012 році 73 журналісти змушені були покинути свої домівки внаслідок професійної діяльності (порівняно із 77 журналістами у 2011). Найбільшим джерелом біженців у 2012 стала Сирія, що стало наслідком кривавого придушення опозиційних сил режимом Асада, Сирія стала найбільшим джерело журналістів-біженців у 2012. новин постачальниками бігли у вигнання.
Help us be even more cool!