7 грудня Туреччина депортувала знімальну групу російського телеканалу “Росія 1”, повідомляє ТАСС з посиланням на прес-службу ВДТРК.
Журналісти програми “Спеціальний кореспондент” були затримані в прикордонній з Сирією провінції Хатай на південному сході Туреччини. Це сталося в той момент, коли вони прямували в сусідню провінцію Газіантеп, повідомили в ВДТРК.
За інформацією прес-служби затримання журналістів провели одягнені в цивільне невідомі особи. На вимогу журналістів представитися і пред'явити свої документи вони відповіли відмовою, зазначили в прес-службі.
Після затримання росіян відправили в місцеву поліцейську дільницю. “Тут їм повідомили про рішення депортувати їх з Туреччини на підставі “порушення правил діяльності іноземних журналістів в Турецькій Республіці”, – сказали в холдингу.
При цьому, зауважила прес-служба, Анкара відмовилася дати роз'яснення події співробітникам російського посольства.
У Москві засудили дії турецької влади. "Рішуче засуджуємо неправомірні дії турецької влади, – підкреслили в МЗС РФ. – Таке ставлення до представників ЗМІ абсолютно неприйнятно".