ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Турчинов подав до суду на низку ЗМІ, які писали про його причетність до обмінників валют

12.09.2017, 16:04

Секретар Ради Національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов подав до суду на медіахолдинг ТРК “Люкс” (до його складу входять “24 Канал”, національна мережа радіостанцій “Радіо Люкс” і “Радіо Максимум”), журналістів-розслідувачів Дениса Бігуса і Надію Бурдєй, а також інтернет-видання “Українська правда” і вимагає спростування недостовірної інформації. Відповідне провадження 4 вересня відкрив Печерський райсуд Києва, повідомляє Главком.

У суді Турчинов оскаржує свою причетність до діяльності фінансових компаній ТОВ “Абсолют Фінанс”, ТОВ “Магнат”, ТОВ “Октава Фінанс” та їх власників, а також впливу на податкові органи з метою ухилення від сплати податків вищезазначеними компаніями.

Мова йде про журналістське розслідування програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, яке вийшло в ефірі 24 каналу на початку травня 2017 року. Також воно було продубльовано на сайті “Української правди”.

Секретар РНБО домагається спростування конкретних згадок його прізвища, зокрема тверджень, що пункти обміну валют (“Абсолют Фінанс”, “Магнат”, “Октава Фінанс”) записані на наближених до нардепа “Народного фронту” Руслана Лук’янчука та голови РНБО Олександра Турчинова. Ще не влаштовує позивача теза про “третину цих валютних пунктів, які не здають податкову звітність, тобто обсягу сплачених ними податків, і тримається на чесному слові народного депутата та голови РНБО”.

Як нагадує видання, Печерський райсуд Києва  ще 17 липня залишив без руху позовну заяву Олександра Турчинова, оскільки той не повністю сплатив судовий збір.

Журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” з’ясували, що пункти обміну валют фінансових компаній “Абсолют фінанс” та “Магнат”, записані на співмешканку нардепа Лук’янчука Ілону Бродовську, всупереч вимогам законодавства, здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно – без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

Сам офіс компанії сім’я Бродовської отримала від тещі голови РНБО Олександра Турчинова Тамари Белиби. Окрім цього, в офісі прописана ще одна валютообмінна компанія – “Октава Фінанс” – з ідентичним до компаній Бродовських веб-сайтом та тим самим головним бухгалтером. Директор “Октави Фінанс” очолює ще одну компанію з обмінного бізнесу, що прописана за адресою найдавнішого родинного офісу  Турчинових-Белиб на вулиці Турівській у Києві.

Раніше видання “Наші гроші” повідомляло, що дружина Лук’янчука Мирослава є бізнес-партнеркою матері Турчинова Валентини, його дружини Ганни Турчинової та тещі секретаря РНБОУ Тамари Белиби по ТОВ “Інститут економіки і права”.

Лише за офіційними даними Національного банку, компанії “Магнат”, “Октава” та “Абсолют” володіють понад 1200 обмінними пунктами з трьох з половиною тисяч легальних обмінників України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!