ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ЦПД: TikTok найефективніше співпрацює з Україною щодо блокування російської пропаганди

Фото – eniyilerde.com

Найефективніше з Україною в блокуванні російських пропагандистських каналів співпрацює TikTok, на відміну від інших соцмереж. 

Про це в телеефірі розповів керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрій Коваленко, повідомляє Укрінформ.

“Дуже плідна співпраця з офісом TikTok, на відміну від інших компаній – власників соцмереж. Зараз Росія дуже активно використовує ШІ для розробки реалістичних діпфейків з українськими військовими. І TikTok дуже оперативно допомагає сотні цих каналів на тиждень обмежувати”, – сказав Коваленко.

Водночас, за його словами, дуже важко співпрацювати в цьому напрямку з YouTube, який належить компанії Google.

“Щодо YouTube, то Google, на жаль, досить важкий у цьому плані – там так звані політики мирного часу, які не відповідають тому, що відбувається в країнах, де йде війна. Тому низка пропагандистів користується цим, перебувають за кордоном і ведуть інформаційну війну проти України в нашому інфополі”, – сказав Коваленко.

Водночас він зауважив, що пропагандистські YouTube-канали вдається блокувати завдяки дієвому санкційному механізму в самій Україні.

Також не є легкою співпраця України в протидії російській пропаганді із соцмережею Facebook, яка належить компанії Meta.

“Щодо Facebook-Meta також тяжкувато, але співпраця ведеться. Хоча Росія менше використовує ці соцмережі для поширення масового деструктивного контенту. Основне для них – YouTube і TikTok. На Telegram йде переважно вербування людей для здійснення терактів в Україні. Але СБУ здійснює упереджувальну діяльність на цьому напрямку”, – сказав керівник ЦПД.

Нагадаємо, ІМІ провів у квітні 2025 року дослідження, яке показало, що TikTok не є надійним джерелом новин. Популярні відео з гештегом #новини часто маніпулюють фактами, виривають події з контексту або є просто розважальними. Такий контент не інформує якісно, спотворюючи уявлення про реальність.

Liked the article?
Help us be even more cool!