ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Цьогоріч СБУ нейтралізувала майже 4 тисячі кібератак на органи влади

Кіберфахівці Служби безпеки України з початку 2023 року нейтралізували майже 4 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури України.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Як зазначили в СБУ, більшість ворожих кібератак спрямована на пошук несанкціонованого доступу до електронного документообігу держустанов і технологічних систем інфраструктури. Зазвичай такими "точками входу" для російських хакерів є публічно доступні сервіси, насамперед електронна пошта.

Для посилення міжвідомчої взаємодії СБУ під'єднала електронні системи понад 1700 представників урядових структур і стратегічно важливих об’єктів до платформи обміну інформацією про виявлені кіберінциденти MISP-UA.

Як повідомляв ІМІ, у серпні російські спецслужби намагалися проникнути в е-систему планування операцій Збройних сил. За даними спецслужби, у такий спосіб російські хакери намагались організувати збір розвідданих. Відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці. 

“Для поширення “вірусів” у системі ворог робив основну “ставку” на захоплення українських планшетів на полі бою. В подальшому вони планували використовувати наявні на цих пристроях доступи та програми для проникнення в систему”, – зазначили в СБУ.

5 серпня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попередила про розсилання вірусів під виглядом рекомендацій від Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Liked the article?
Help us be even more cool!