Офіційну Facebook-сторінку Міністерства закордонних справ України атакувати боти. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій (Spravdi) на Facebook-сторінці.
У центрі зазначили, що масоване розміщення маніпулятивних коментарів зафіксували під дописом, створеним на основі заяви міністра Андрія Сибіги про цінність українського військового досвіду і технологій у контексті іранського терору на Близькому Сході.
“Десятки реакцій “сміх” під дописом поставили профілі зі “словацькими” іменами, що мають ознаки ботоферми, а також профілі зі згенерованими ШІ фото, заблокованими та порожніми сторінками”, – уточнили в Центрі страткому.
Там додали, що профілі з ознаками неавтентичності розміщували коментарі з образами на адресу міністра, а також просували маніпулятивні тези:
- “не можна експортувати військові технології, бо вони потрібні Україні”;
- “українські технології нікому не потрібні”;
- “не треба провокувати Іран”;
- “влазити в чужу війну”.
“Активність ботів спрямована на дискредитацію зовнішньополітичних зусиль України, знецінення досвіду українських військових і виробників зброї, створення видимості масовості таких поглядів в українському суспільстві”, – наголосили в Центрі страткому.