ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Трьом мовникам призначено позапланові перевірки через порушення умов ліцензій та законодавства

26.07.2019, 11:20

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки трьом компаніям у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства. 

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні 25 липня, повідомляється на сайті регулятора.

Зокрема, перевірки призначені ТОВ “Телерадіокомпанія Маяк”, м.Олександрія Кіровоградської обл. (позивні послідовне звучання нот “ля”, “до”, “соль”, “мі”, “соль”), ТОВ ТРК “Академ TV”, м.Суми (логотип “ATV”) і ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.

Під час моніторингу радіомовлення ТОВ “Телерадіокомпанія Маяк” 19 червня Нацрада зафіксувала, що в ефірі мовника цього дня частка пісень українською мовою протягом доби становила 34,5%, а у проміжку часу з 15:00 до 22:00 −33,3%. В той час, як, за законом, у проміжку 07:00 - 14:00 і між 15:00 та 22:00 повинно бути щонайменше 35% пісень державною мовою.

Також моніторинг зафіксував значні відхилення від програмної концепції. Було зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 11 год./добу, фактично – 55 хв. 04 сек./добу), водночас не було науково-просвітницьких і дитячих передач. Також мовник ретранслював програми радіо “Максимум ФМ”, не передбачені ліцензією, оскільки у проміжку часу з 09:52 до 11:45 в ефірі не було позивних  «ля», «до», «соль», «мі», «соль», а використовувались − «Максимум ФМ». 

Це є ознаками порушення частини 7 статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої, другої статті 46 і пункту а) частини першої статті 59  Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, зазначає Нацрада.

Аналогічні порушення цього закону Нацрада зафіксувала 25 і 30 червня в ефірі ТОВ ТРК “Академ TV”, оскільки ретранслюється не передбачена ліцензією програма ТОВ “Новини 24 години” (логотип NEWSONE). Також зменшено частку програм (передач) власного виробництва і одночасно транслюються два логотипи − “ATV” і NEWSONE.

Позапланову перевірку телеканалу “UA:ЛЬВІВ” призначено, оскільки моніторинг, проведений 17 липня на 12 ТВК у м. Львові, зафіксував, що програми мовника не транслювалися. Це є ознаками порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і  пункту а) частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Після проведення перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!