ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ткаченко просить у Мінкульту пропозицій за рекомендаціями Венеційської комісії щодо мовного закону

11.12.2019, 17:15
Фото – Ліга
Фото – Ліга

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко (фракція “Слуга народу”) попросив керівництво Міністерства культури, молоді та спорту підготувати пропозиції за рекомендаціями комісії “За демократію через право Ради Європи” (Венеційська комісія) щодо закону України про державну мову.

Про це Ткаченко сказав на засіданні комітету 11 грудня в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Пане Максимчук (перший заступник міністра культури Анатолій Максимчук. – Ред.), Бородянський (міністр культури Володимир Бородянський. – Ред.), прошу надати наступного тижня ваші ідеї щодо цих пропозицій. Якщо треба, ми зберемо робочу зустріч із цього питання обговорити, як треба реагувати, якщо треба, поговорити з членами Венеційської комісії і запитати у них, що вони мали на увазі”, – сказав Ткаченко.

Також він попросив підготувати свої пропозиції щодо цього питання уповноважену із захисту державної мови Тетяну Монахову і керівника підкомітету з питань інформполітики гуманітарного комітету Ради Микиту Потураєва (фракція “Слуга народу”).

Як нагадує Інтерфакс-Україна, в ухваленому 6 грудня висновку Венеційська комісія вказує, що влада України має прагнути балансу в мовній політиці для того, щоб мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні. 

У ВК визнають, що мовна політика “є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, особливо в контексті конфлікту з Росією”.

Крім того, ВК “особливо рекомендує” переглянути положення закону, що передбачають “диференційоване поводження з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС”. “Будь-яке розходження між поводженням із цими мовами має базуватися на об'єктивному та розумному обґрунтуванні, чого поки що немає”, – наголошується у висновках.

Як приклад експерти ВК зазначають, що перехідний період реалізації положень закону про освіту, який “зазнав різкої критики”, було продовжено з 1 вересня 2020 року до 1 вересня 2023 року “тільки для учнів, чия рідна мова є мовою ЄС, а не для тих, хто володіє іншими рідними мовами, зокрема російською”. “Комісія рекомендує продовжити цей термін для всіх національних меншин і корінних народів”, – йдеться в документі.

Liked the article?
Help us be even more cool!