Тітушку, який напав на оператора 5 каналу в Одесі під час Євромайдану, засудили умовно
30 квітня 2015 року Приморський районний суд м.Одеси обмежив волю на 1 рік з випробувальним терміном один рік громадянину України, уродженцю с.Городнє Одеської області, який 19 лютого 2014 року біля будівлі Одеської облдержадміністрації завдав удару по відеокамері оператору 5 каналу Сергію Іщенку під час мітингу Євромайдану. Відповідне рішення суду оприлюднено у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Суд кваліфікував дії обвинуваченого, вже раніше судимого, ознаками ч. 1 ст. 171 КК України. Суд встановив, що підсудний “маючи мету перешкоджання журналістській діяльності знімальної групи кореспондентського пункту “Одеса” телекомпанії “5 Канал”, які знаходилися на алеї між центральним входом до Одеської обласної державної адміністрації та проїжджою частиною проспекту Шевченка, наніс удар рукою по відеокамері оператора телекомпанії “5 Канал”, в результаті чого відеозйомку було перервано”.
Обвинувачений, йдеться у рішенні суду, провину свою визнав і у вчиненому розкаявся.
Таким чином, у судовому рішенні за підписом судді А.Дерус зазначено: “... визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 171 ч. 1 КК України та призначити йому покарання у вигляді обмеження волі на 1 (один) рік. Застосувати ст. 75 КК України і звільнити від призначеного судом покарання з випробуванням. Не приводити вирок у виконання, якщо протягом 1 (одного) року випробувального терміну не скоїть нове кримінальне правопорушення”.
Як повідомляв ІМІ, 19 лютого 2014 року під Одеську ОДА, де відбувався мітинг Євромайдану, було привезено кілька автобусів з тітушками, частина з них була в однакових формах, масках та з битами. Понад 100 невідомих у камуфляжній формі без пізнавальних знаків напали і побили прихильників Євромайдану, а також журналістів, які це знімали.
Тітушки побили оператора 5 каналу Сергія Іщенка під час нападу на мітингувальників-євромайданівців, а також зламали відеокамеру.
Серед десятків побитих – журналісти Укрінформу, "Комсомольської правди", телеканалу "Нова Одеса", 5 каналу, "Нового каналу", Думської, Репортеру, "Першого міського телеканалу". Було розбито три телекамери. Зокрема, постраждали журналісти та оператори каналу "Перший міський" Едуард Шендерович, Ігор Гвоздєв, Микола Покровський, оператор 5 каналу Сергій Іщенко, журналіст Репортера Леонід Соболєв, оператор "Інтера" Ігор Мехоношин, оператор "Нового каналу" Ігор Казанжи, фотокор агенції Укрінформ Андрій Новак.
Після цього тітушки втекли в невідомому напрямку. Правоохоронці, що стояли на площі, не намагалися запобігти побиттю журналістів і не перешкоджали втечі молодиків.
11 листопада 2014 року речник одеської міліції Алла Марченко заявила, що одеська міліція розглядала п’ять версій побиття тітушками журналістів та учасників мітингу Євромайдану під стінами Одеської ОДА 19 лютого 2014 року.
26 березня 2015 року заступник прокурора Одеської області Павло Закерничний повідомив, що до масового побиття журналістів і активістів Євромайдану в Одесі під будівлею обладміністрації 19 лютого 2014 року причетний колишній заступник начальника Головного управління МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі. Його було оголошено у розшук.
26 березня 2015 року в Приморському районному суді Одеси відбулося підготовче судове засідання у справі про перешкоджання журналістській діяльності оператору 5 каналу Сергію Іщенку під час мітингу Євромайдану 19 лютого 2014 року біля будівлі Одеської облдержадміністрації.
На лаві підсудних знаходився раніше судимий 24-річний підозрюваний Артур Занфіров, який, за версією звинувачення, в момент масових бійок вдарив камеру оператора.
23 листопада 2015 року Генеральна прокуратура оприлюднила дані щодо розслідування кримінальних проваджень протягом року за злочинами проти журналістів, повідомивши про рішення Приморського районного суду м. Одеси від 30.04.2015.
7 грудня 2015 року начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Одеської області Олександр Гольбарт заявив, шо тітушки, які напали учасників Євромайдану та журналістів біля будівлі Одеської обласної адміністрації в лютому 2014 року, втекли з України, і лише один з них засуджений.
Help us be even more cool!