ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ТІ Україна заявляє про посилення тиску правоохоронців на громадських активістів

21.08.2017, 14:09

Представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в Україні засуджує переслідування громадських активістів і наголошує на неприпустимості цькування правоохоронними органами громадян, що борються з корупцією. ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про такі випадки тиску, щоб інформувати міжнародних партнерів про загрозливе становище третього сектору. Про це йдеться у заяві організації від 21 серпня, опублікованій на сайті.

В організації зазначають, що ситуація із тиском правоохоронних органів на українських антикорупціонерів “стає дедалі тривожнішою”. Найбільш показовим прикладом політичного тиску та вибірковості правосуддя став судовий процес над  головою “Центру протидії корупції” Віталієм Шабуніним.

“Ця судова справа є продовженням утисків ЦПК та став публічною розправою над незручним для влади активістом”, - зазначає TI Ukraine.

На думку виконавчого директора Transparency International Україна Ярослава Юрчишина, кожен має нести належну відповідальність за правопорушення, але це не може перетворюватися у тиск на активістів та зловживання правоохоронними органами своїми повноваженнями.

ТІ Ukraine зауважує, що про тиск з боку Служби безпеки України заявив також керівник рівненської обласної правозахисної громадської організації “Агентство журналістських розслідувань” та член Transparency International  Україна Володимир Торбіч. Листи від СБУ команда видання “Четверта влада” отримала після розслідування походження стану вихідця з Рівненщини, а нині першого заступника голови СБУ Павла Демчина.

Також в організації звернули увагу, що “з погрозами від СБУ та заборонами випускати сюжет в ефір не раз стикалася команда журналістів-розслідувачів програми “Схеми: корупція в деталях” саме після підготовки розслідувань про статки працівників Служби безпеки”.

Крім того, в TI Ukraine додали, що і сама організація зіткнулася з політичним тиском після того, як почала публічно вимагати оприлюднити судове рішення про конфіскацію 1,5 млрд доларів “коштів Януковича”. “В бік організації почали звучати звинувачення від причетності до “зриву оборонного замовлення” від Голови оборонного комітету, до поширення “дезінформації” з боку Генпрокурора”, - йдеться у заяві організації.

“Transparency International Україна вимагає у правоохоронних органи припинити зловживати своїми повноваженнями та переслідувати активістів. В свою чергу, Transparency International Україна системно моніторить ситуацію про утиски громадянського суспільства для того, щоб інформувати про них міжнародну спільноту. Закликаємо всіх повідомляти про подібні випадки за адресою [email protected] з темою “Утиски активістів”, - йдеться у заяві.

Як повідомляв ІМІ, 14 серпня керівник рівненської обласної правозахисної громадської організації “Агентство журналістських розслідувань” Володимир Торбіч повідомив, що Управління СБУ у Рівненській області вимагає від нього надати інформацію, яка стосується виконання проектів міжнародної технічної допомоги за підтримки країн-донорів.

16 серпня голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. Це правопорушення карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

16 серпня Віталій Шабунін після вручення підозри заявив, що справа проти нього ініційована зверху від політичних осіб, яким не вигідна боротьба з корупцією.

16 серпня прокуратура міста Києва повідомила, що перевірить причетність до журналістської діяльності відеоблогера каналу “Голос народу” Всеволода Філімоненка та мотиви нанесення йому тілесних ушкоджень Віталієм Шабуніним.

16 серпня Дніпровський районний суд Києва обрав голові правління громадської організації “Центр протидії корупції” Віталію Шабуніну запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання терміном на два місяці.

15 серпня Центр протидії корупції повідомив, що Національна поліція готує підозру голові правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталію Шабуніну, якому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 ККУ (“Погроза або насильство щодо журналіста”).

В організації зазначили, що Шабуніну загрожує обмеженням або позбавленням волі на строк до 5-ти років за побиття псевдожурналіста Всеволода Філімоненко, який декілька місяців поспіль переслідував команду громадської організації “Центр протидії корупції”.

8 червня у Києві біля Дніпровського військкомату виник конфлікт між Віталієм Шабуніним і відеоблогером каналу “Голос народу” Всеволодом Філімоненком.

У мережі є відео, на якому Філімоненко ставить питання, а у відповідь Шабунін б’є його. Філімоненко стверджує, що отримав від Шабуніна за питання про те, чому він не воює в АТО. Шабунін стверджує, що вдарив відеоблогера за те, що він довів до сліз колегу Шабуніна по ЦПК Олександру Устинову.

Після того, як Шабунін вийшов з військкомату, стався ще один напад: тепер уже Філімоненко облив з балончика Шабуніна, а також інших журналістів, які стояли поруч з ним. Відео того, як Філімоненко це робить, а також тікає від Шабуніна, також викладено на YouTube-каналі Центру інформації про права людини. І Філімоненко, і Шабунін викликали швидку і поліцію.

Liked the article?
Help us be even more cool!