ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

The New York Times подає до суду на Єврокомісію з вимогою оприлюднити листування з Pfizer

14.02.2023, 10:51
Фото – Pexels
Фото – Pexels

Американська газета The New York Times подає до суду на Європейську комісію через відмову оприлюднити текстові повідомлення між президенткою Урсулою фон дер Ляєн і генеральним директором компанії Pfizer Альбертом Бурлою, повідомляє Politico.

Газета стверджує, що Єврокомісія має юридичні зобов’язання оприлюднити повідомлення, які можуть містити інформацію про угоди блоку щодо закупівлі вакцин проти COVID-19 на мільярди євро.

Справу подано 25 січня та опубліковано в публічному реєстрі Європейського суду 13 лютого, але детальної інформації поки немає. 

The New York Times відмовилася коментувати цю справу. У заяві видання зазначено: “The Times надсилає багато запитів щодо свободи інформації та веде активний реєстр. Наразі ми не можемо коментувати предмет цього позову”.

Як пише Politico, справу було порушено після звернення європейської омбудсменки Емілі О’Рейлі в січні 2022 року, яка виявила порушення в спробах комісії відновити текстові повідомлення після запиту на публічний доступ від журналіста netzpolitik.org Олександра Фанта.

У відповідь комісарка ЄС з питань цінностей і прозорості Вера Юрова заявила, що текстові повідомлення могли бути видалені через їхній “короткочасний, ефемерний характер”.

Німецька газета Bild раніше подала низку позовів проти комісії, вимагаючи оприлюднення документів, що пов’язані з перемовинами щодо закупівлі вакцин проти COVID-19, виготовлених компаніями Pfizer / BioNTech і AstraZeneca.

Незважаючи на те що суди відхилили кілька петицій газети, Bild таки отримала деякі документи щодо перемовин, включно з листуванням електронною поштою, починаючи з червня 2020 року. Водночас через суд газеті не вдалось отримати інформації про попередні контакти фон дер Ляєн з генеральним директором Pfizer Бурлою.

Liked the article?
Help us be even more cool!