Терористи на Донбасі полюють на знімальні групи журналістів, оскільки потребують піару. Про це сказала заступник секретаря РНБО України Вікторія Сюмар під час "круглого столу" в Укрінформі.
"Терористи відстежують всі пересування знімальних груп, тому що це для них дуже зручний об'єкт", – сказала Сюмар.
Вона роз'яснила, що терористи у всьому світі живляться інформаційним попитом. "Усе, що вони роблять – це насаджування страху… Вони насаджують страх, коли журналісти про це максимально багато повідомляють, тому захоплюють журналістів, бо це точно та тема, яка буде висвітлюватися", – сказала заступник секретаря РНБО.
Сюмар зазначила, що боротися з такими діями непросто, оскільки, за її словами, навіть розмови телефоном у місцях проведення АТО призводять до відстеження знімальних груп.
"Ми забороняємо журналістам розмовляти там телефоном (давайте не забувати, що МТС – це російська компанія, всі супутники, через які відбувається мобільний зв'язок – російські)", – сказала Сюмар.