ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Свобода слова зазнає загрози всюди у світі - Могеріні

02.05.2018, 15:46
Фото - haaretz.com

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила про актуальність загрози свободі слова та свободі преси у світі й закликає всі держави вжити заходів щодо захисту безпеки журналістів. Про це йдеться у її заяві, оприлюдненій у зв'язку із Всесвітнім днем свободи преси, який відзначається 3 травня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Свобода слова і свобода преси зазнає загрози всюди у світі”, - заявила Могеріні.

“Напади на ЗМІ та журналістів - це напади на демократію, на свободу кожного з нас. Ми вшановуємо всіх журналістів, які в Європі та світі втратили життя під час виконання своїх професійних обов'язків. Ми закликаємо всі держави засудити насильство, допущене стосовно журналістів, вжити заходів, щоб поліпшити безпеку журналістів, приділяючи особливу увагу жінкам-журналісткам і притягуючи до суду авторів і натхненників такого насильства”, - наголосила вона.

Також Могеріні нагадала, що Євросоюз “заснований на повазі до цінностей демократії, прав людини та правової держави, а також на волі та плюралізмі ЗМІ, проголошених у Хартії основних прав ЄС”. Свобода преси відіграє провідну роль в утвердженні здорового управління, прозорості та обов'язку нести відповідальність.

За її словами, незалежна журналістика потрібна, щоб вимагати звіту від держави і стежити за дотриманням демократичного процесу.

“Вільні, різноманітні та незалежні ЗМІ, і онлайн, і офлайн, є опорою плюралістичного та відкритого суспільства і несуть велику відповідальність за те, щоб гарантувати публіці перевірену та достовірну інформацію”, - наголосила Могеріні.

Вона вказала на те, що повага свободи преси включена в усі програми розвитку і розділи політики ЄС.

“Ми систематично засуджуватимемо насильство стосовно журналістів, протидіятимемо і в двосторонніх контактах із третіми країнами, і в багатосторонніх та регіональних форматах будь-якому законодавству, регламентації або політичному тиску, які обмежують свободу слова, і вживатимемо конкретних заходів, щоб запобігти нападам на журналістів і блогерів та реагувати на такі, зокрема надаючи термінову допомогу для гарантування безпеки правозахисників, що зазнають серйозних загроз, зокрема шляхом їх переселення”, - пообіцяла Могеріні.

Вона підтвердила рішучість ЄС продовжувати захищати та розвивати свободу думок і слова як права, яке має забезпечуватися всюди на основі принципів рівності, недискримінації та загальності всім ЗМІ і в Євросоюзі, і за його межами.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!