ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Світу загрожують фейкові новини та дезінформація - президент Радіо Свобода

18.05.2018, 10:34
Фото - Галина Терещук / Радіо Свобода

Фальшиві новини і дезінформація загрожують світовій інформаційній інфраструктурі. Про це 17 травня заявив президент медіакорпорації Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Том Кент на львівському медіафорумі під час виступу про “Дотримання стандартів етики в сучасних медіа”, повідомляє Радіо Свобода.

Кент наголосив, що фейкові новини і велика кількість неправдивої інформації заполонили світ і стають дедалі більш переконливими. На сьогодні є небезпека в тому, що фейкові новини проникатимуть у світ культури, бізнесу, навіть у спорт, і жоден аспект людської діяльності не буде захищений від фальшивих наративів, наголосив він.

“Вороги правди також використовують технології, щоб зробити фальшиві новини ще більш реалістичними. Найстрашнішим за все є те, що вже за дуже короткий проміжок часу, творці фейкових новин дійдуть до останньої межі: вони будуть здатні створювати реалістичні відеоролики національних лідерів й інших великих новинних агенцій, які говоритимуть речі, яких насправді ніколи не говорили, або ж робитимуть те, чого насправді ніколи не робили”, – сказав Том Кент.

“Фактично, стане можливим штучно генерувати практично будь-яке зображення або подію. Це буде надзвичайно небезпечно. Люди скажуть: “Я бачив це на власні очі”, коли насправді того, що вони бачили, ніколи не було. Поєднання повного морального цинізму і вражаючих технічних вмінь кидатимуть такий виклик правді, якого ніколи раніше не існувало”, – додав він.

За його словами, велика кількість фальшивих новин може привнести абсолютно нову бізнес-модель для “мужньої, надійної” журналістики. Тому завдання сучасних журналістів – захистити вартість і якість своїх брендів. Журналісти повинні бути збалансованими, стояти за свободу слова, свободу совісті, економічну свободу, щоб побудувати гідні і великодушні суспільства, наголосив Кент.

Нагадаємо, 17 травня у Львові розпочав роботу Львівський медіафорум, який відбувається вже вшосте. Щороку десятки журналістів і експертів беруть у ньому участь, щоб обговорити сучасні тенденції в українській і світовій журналістиці.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!