ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суспільному мовленню вдвічі уріжуть фінансування

18.09.2017, 18:39
Фото - http://1tv.com.ua

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдвічі менше, ніж того вимагає Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

«Обіцянку не виконано! Суспільному мовленню уріжуть фінансування на половину(!!!) в 2018 році, замість обіцяного підвищення - дані зі щойно оприлюдненого проекту держбюджету-2018. Volodymyr Groysman, як же так? Ви ж обіцяли "копійочка в копійочку" профінанcувати!» – написав у себе на сторінці у Facebook член наглядової ради НСТУ Вадим Міський.

Він наголосив, що Закон про суспільне мовлення говорить, що фінансування у 2018 році має скласти не менше 1,5 млрд, але законів читати у нас не прийнято. «Планують лише 776 млн грн! Це навіть менше, ніж цьогоріч - на 200 мільйонів. І це на самому початку реформи! Вперше безпрецедентно великий бюджет, більше 1 трлн грн, і на суспільне забракло коштів? Ні, забракло розуміння пріоритетів видатків», – сказав він.

Вадим Міський підкреслив, що «це можна розцінювати як наступ на свободу слова, адже всі прекрасно розуміємо: олігархам у владі не потрібне незалежне ЗМІ. Зрада і ганьба, додати нічого».

Нагадаємо, 16 вересня 2017 року на 14-ій щорічній  конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші на підтримку та розвиток Суспільного мовлення в Україні передбачені бюджетом на наступний рік у повному обсязі. Він не виключив, що бюджет Національного суспільного телерадіомовлення України може бути збільшено.

Раніше, 15 вересня, уряд затвердив проект закону про держбюджет-2018.

Нагадаємо,  порядок фінансування НСТУ визначено законом. З бюджету Суспільне повинно отримати не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Ці кошти необхідні для належного проведення реформ і створення дійсно незалежного суспільного мовлення в Україні.

У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення»,тобто у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

ПАТ «НСТУ» недофінансували на 323,65 млн гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

Посольство Канади в Україні закликало уряд України до повного фінансування суспільного мовника.

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом висловив стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного.

"Детектор медіа"

Liked the article?
Help us be even more cool!