ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суспільне звернулося до ЄСПЛ через обстріли телевеж та глушіння сигналу

05.03.2022, 12:56
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Суспільне мовлення надіслало заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо застосування термінових заходів до РФ у зв’язку з обстрілом російськими окупантами телевеж у Києві та Харкові, а також атакою на сайти й глушіння супутникового сигналу.

Про це повідомляється на сайті Суспільного.

Заяву подано за правилом 39 регламенту суду, що передбачає її розгляд та вжиття ЄСПЛ термінових заходів реагування. Інтереси заявника представляє юрист Української Гельсінської спілки з прав людини та представник інтересів Суспільного Сергій Заєць, повідомляє ZMINA.

“Ця справа стосується нинішнього вторгнення Росії в Україну. Крім прямої загрози життю цивільного населення внаслідок воєнних дій та битв, Росія також атакує засоби масової інформації. Ці атаки перешкоджають вільному поширенню інформації про загрози, щоб громадянське населення не могло правильно реагувати та залишити небезпечні місця. Мовлення заявника допомагає людям приймати рішення та залишатися у безпеці. В умовах, коли ситуація змінюється швидко і часто, оперативне інформування є єдиним засобом уникнути загрози. Наприклад, Суспільне систематично транслює інформацію про повітряні тривоги, допомагає зберігати спокій та протидіяти дезінформації”, – заявив Сергій Заєць.

Він додав, що навіть у разі ігнорування урядом РФ вимог ЄСПЛ це матиме значення для подальшого притягнення Росії до відповідальності. 

Нагадаємо, 1 березня Росія запустила кілька ракет по телевежі в Києві (район Дорогожичі, поблизу Бабиного Яру), а 2 березня — по телевежі в Харкові. Ці удари призвели до тимчасового припинення мовлення Суспільного в цих регіонах. Ракетна атака відбулася одночасно з атаками на вебсайти Суспільного та глушенням супутникового сигналу. 3 березня російські військові захопили приміщення філії Суспільного у Херсоні, попри це працівники продовжили працювати віддалено та інформувати населення про ситуацію в регіоні.

Liked the article?
Help us be even more cool!