ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суспільне запустить платформу архівних відео- та аудіозаписів "Суспільне Медіатека"

Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Команда Суспільного Мовлення запускатиме бета-версію платформи унікальних архівних відео- та аудіозаписів – Суспільне Медіатека. 

Про це йдеться на сайті компанії.

Суспільне Медіатека – це окремий сайт, який згодом налічуватиме тисячі записів: від 1950-х років і до сьогодні. Серед них – історичні відео, як-от зустріч з Іваном Миколайчуком у кінотеатрі "Жовтень" (1965 рік), змагання зі слалому на горі Тростян (1969 рік), інтерв’ю Леоніда Каденюка чи В’ячеслава Чорновола, кадри з фабрики "Світоч" у 1965 році чи "Азовсталі" у 2003-му.

"Ми сподіваємося, що платформа стане корисною та цікавою для медійників, істориків, студентів, дослідників. Адже завдання, яке ми ставимо перед собою, – опублікувати відео- й аудіоматеріали, яких ви не знайдете більше ніде. Зазвичай це унікальні кадри з найрізноманітніших сфер та за доволі тривалий період. Архіви Суспільного – це неосяжні масиви даних, адже йдеться про спадок не лише центрального телебачення, а й про всі обласні телерадіокомпанії. Тому роботи в нас дуже багато, але й завзяття та віри в те, що робимо потрібну та корисну для суспільства справу, – ще більше", – каже керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного Мовлення Таїсія Турчин. 

Для зручності користувачів усі записи будуть поділені за категоріями: політика, персоналії, культура тощо. Окремий розділ присвятять архівному відео про російсько-українську війну. Йдеться саме про немонтовані матеріали, або, як їх називають журналісти, "чорновики". Їхнє оприлюднення може стати корисним для розслідування злочинів РФ на території України.

Знайти необхідні архівні записи можна буде через пошукову систему та за тегами. 

"Збереження архівних матеріалів надзвичайно складна та дорога частина нашої діяльності. Але я неймовірно пишаюсь, що завдяки допомозі Євросоюзу ми розпочинаємо цей амбітний проєкт. Сподіваюсь, що вже цього року ми зможемо поділитися перлинами наших сховищ", – каже технічний директор Суспільного Мовлення Юрій Бойчук.

Для перегляду матеріалів користувачам платформи необхідно буде авторизуватися. Авторські права на всі архіви належать Суспільному. 

Запустити бета-версію сайту "Суспільне Медіатека" планують до кінця 2023 року. Наразі над наповненням платформи працюють декілька редакторів, які сортують, описують і вивантажують кожен запис. З відкриттям доступу для всіх користувачів команда Суспільного запросить разом тестувати платформу – залишаючи пропозиції щодо найцікавішого контенту через форму зворотного зв’язку. 

Liked the article?
Help us be even more cool!