Суспільне та #Babylon'13 презентували проєкт про українців на війні
![Суспільне та #Babylon'13 презентували проєкт про українців на війні Фото – Укрінформ](https://imi.org.ua/upload/news/2023/05/05/6454cba3eade2-1_700x350.jpg?v=1683278770)
Суспільне та кінооб’єднання #Babylon'13 презентували 4 травня документальний проєкт про українців на війні “Позиція Україна”, повідомляє Укрінформ.
Проєкт складається з 12 документальних фільмів про українців, які опинилися на лінії фронту. Прем’єрні покази серій відбуватимуться в ефірі телемарафону “Єдині новини #UAразом” щочетверга о 17:45 та щосуботи о 8:15. Переглянути спецпроєкт можна також на ютуб-каналі Суспільного.
Як розповів режисер і продюсер кінооб’єднання Babylon’13 Володимир Тихий, вони ставили мету показати реальність людей, які продовжують жити та працювати в цих небезпечних умовах.
“Серед героїв наших фільмів мені особливо запам'ятався журналіст і фактчекер Максим Скубенко, який пішов добровольцем у територіальну оборону 24 лютого 2022-го, а зараз є сержантом штурмового підрозділу під Бахмутом. Його особистість та характер змушують задуматися про те, як багато людей роблять неймовірне, щоб захистити свою країну та співгромадян”, – зазначив Тихий.
![](/upload/media/2023/05/05/6454cbc61d8d9-1.jpg)
Максим Скубенко. Фото – Укрінформ
Як підкреслюють автори проєкту, Бахмут, Покровське, Нью-Йорк, Курахове, Дворічна, Соледар – раніше маловідомі точки на мапі, тепер займають місце у серцях всіх українців. Частина героїв залишила позаду своє цивільне життя, щоб боронити наші кордони, інші герої – мешканці прифронтових міст та селищ, які не залишили рідних домівок і допомагають військовим.
Режисер додав, що створення практично всіх 12 фільмів відбулося в прифронтовій зоні. Це вимагало від знімальної групи високого рівня професіоналізму, а інколи й відваги.
Автори сподіваються, що серіал допоможе глядачам відчути зв'язок та співпереживання з тими, хто бореться за свободу та майбутнє України. Цей проєкт – важливе історичне свідчення про сучасну Україну та українців.
Help us be even more cool!