Суспільне розповіло про свій безпековий протокол роботи в умовах війни
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Суспільне діяло за чітким безпековим планом, розробленим з урахуванням досвіду 2014 року, коли ворог захопив приміщення філій Суспільного в Донецьку, Луганську та в Криму.
Про це розповів директор департаменту безпеки Суспільного Віталій Даценко, повідомляється на сайті мовника.
“Після початку повномасштабного вторгнення в нас жодні документи, які б ідентифікували наших працівників або їхніх родичів, фінансова, конфіденційна інформація не потрапили до рук окупантів. Завдяки цьому наші люди працювали в окупації в Херсоні”, – розповів Даценко.
За його словами, у протоколах було вказано, щоб співробітники не проживали в тих місцях, де їх, наприклад, знають. Крім того, департамент безпеки створив протокол дій на випадок загроз техногенних катастроф для Запоріжжя та Херсона.
“Були розроблені протоколи роботи знімальних груп у зонах бойових або наближених до бойових дій, так званій червоній зоні. Розробили протокол роботи наших журналістів, знімальних груп у зонах наслідків прильотів, авіаційних ударів, балістичних і всіх інших”, – додав директор департаменту безпеки Суспільного.
Він зазначив, що їх розробляли в співпраці з новинарями, воєнкорами, які виїжджають на завдання в супроводі співробітників департаменту безпеки.
“Бомбосховища – це один із важливих елементів безпекової складової. Оскільки працівники Суспільного працюють і в офісах, і в “полях”, у нас є нормативні документи: положення про пропускний режим, протоколи реагування і дій на випадок повітряної тривоги, плани евакуації”, – каже Віталій Даценко.
Він розповів про основні правила поведінки журналістів у зоні бойових дій:
- не зупинятися маршрутом руху через загрозу натрапити на міни чи інші вибухові предмети;
- скоротити до мінімуму вимушені зупинення у відносно безпечних місцях;
- не ночувати знімальним групам у готелях, де перебувають журналісти, військові;
- не призначати зустрічей з пресофіцерами в закладах громадського харчування чи інших людних локаціях через загрозу обстрілів;
- пам’ятати про тактику повторних ударів по місцях “прильотів”;
- не довіряти незнайомцям.
Як повідомляв ІМІ, сайт suspilne.media тепер можна читати на тимчасово окупованих територіях в Android-браузері Ceno, який не потребує VPN-під'єднання.
Help us be even more cool!