ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сущенка в Росії намагалися двічі схилити до "співпраці"

11.09.2019, 14:23
Фото - Укрінформ
Фото - Укрінформ

Російські силовики двічі вдавалися до психологічного тиску, щоб схилити до співпраці кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, який 7 вересня повернувся до України в межах обміну утримуваними особами.

Про це журналіст сказав 11 вересня на пресконференції в Києві, відповідаючи на запитання, чи були з боку ФСБ спроби вербування або психологічного тиску, повідомляє Укрінформ.

“Спроби такі були одразу у вечір затримання, десь після 20-ї години. Це був заступник першого відділу слідчого управління ФСБ, підполковник на прізвище Свиноук. Він просто зайшов і запропонував співпрацю зі слідством. Це відбулося після того, як я познайомився з їхнім державним адвокатом, якого пропонують під час подібних випадків. І вона вже сказала мені, що термін за підозрою в скоєнні злочину, в якому мене підозрюють, передбачає до 20 років ув'язнення”, – сказав Сущенко.

Він додав, що пізніше, коли аналізував ситуацію, дійшов висновку, що це був вдало спланований психологічний момент, оскільки після затримання він відчував шалений стрес.

“Я не погодився і сказав, що “я вас почув”, і все. Після того спроб з боку спецслужб РФ не було. Єдине, що були пропозиції співпраці з боку оперативників пенітенціарної системи РФ, зокрема в слідчому ізоляторі “Матроська тиша”, де я чекав етапування”, – зазначив він.

Також Сущенко розповів, що “якісь лейтенанти” дали йому ручку, папір і сказали: “Пишіть згоду на співробітництво”.

“Я кажу: я журналіст, статті – це мій фах, а такого штибу документи – це вже не моє... Тобто отаких два випадки було, і все”, – резюмував він.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!