ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суддя, який допоміг звільнити з-під варти вбивцю Гонгадзе, отримує від держави мільйонні виплати

Фото – Слідство.Інфо
Фото – Слідство.Інфо

Вища рада правосуддя відправила суддю Верховного Суду Сергія Слинька у відставку, яка передбачає довічне утримування на суму близько 100 тисяч гривень щомісячно. Суддя брав участь у політичних переслідуваннях опонентів Віктора Януковича, ухвалював рішення всупереч рішенням Європейського суду з прав людини та мав проблеми з деклараціями, а також разом з іншими суддями відпустив з-під варти вбивцю засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе, повідомляє Слідство.Інфо

Як зазначає медіа, Сергій Слинько пішов у відставку з 30-річним стажем з посади судді Верховного Суду. Суддя у 2017 році був визнаний Громадською радою доброчесності (ГРД) таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, зокрема через свої рішення.

Слинько відомий тим, що він входив до трійки суддів Апеляційного суду міста Києва, які відпустили з-під варти вбивцю засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе – ексначальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача. Після цього Пукач утік та переховувався від правоохоронців майже шість років, поки його не спіймали в одному із сіл на Житомирщині.

Також суддя Слинько був причетний до засудження колишнього генерального прокурора Юрія Луценка під час президентства Віктора Януковича. Тоді міжнародна спільнота виступила із заявою, що в Україні відсутні суди, які дотримуються міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу. 

Юрія Луценка засудили у 2012 році. Він намагався оскаржити присуджене покарання в українському суді, але програв апеляцію, тому пішов оскаржувати вирок у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). У липні 2012 року ЄСПЛ у своїй постанові писав, що під час судового процесу над Луценком було порушено низку статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У квітні 2013 року вже касаційну скаргу Юрія Луценка на свій вирок розглядала колегія суддів, яку очолював Слинько. Попри рішення ЄСПЛ судді одноголосно залишили вирок чинним. 

У своєму висновку ГРД підкреслює, що справа Юрія Луценка була не просто переслідуванням політичного опонента кланом колишнього президента-втікача, а була спробою довести суспільству, що правосуддя теж перебуває в руках цього клану. Влада своїми діями намагалася показати громадянам марність їхніх очікувань на справедливість, показати, що все вже визначено наперед і на це ніяк не вплинути, а суди й судді були просто інструментами, щоб досягти цієї мети. 

"Участь Кандидата (Сергій Слинько. – Ред.) в цьому сценарії в ролі головуючого найвищої судової інстанції є величезною плямою на репутації як окремих суддів, так і судової системи і української влади в цілому", – пише у своєму висновку ГРД.

Вирок Юрію Луценку таки скасували, але 2014 року й на підставі Закону "Про реабілітацію осіб на виконання рішень Європейського суду з прав людини". 

Слинько приховував, що був причетний до цього судового процесу. У спеціальній декларації доброчесності, яку подає суддя, він, зокрема, має підтвердити, що не ухвалював сумнівних рішень, як в історії з Луценком. Суддя збрехав у цій декларації, зазначає Слідство.Інфо.

Також у цій декларації він приховав, що був дотичний до суду над Дмитром Павліченком та його сином Сергієм. Їх визнали винними в жорстокому вбивстві судді в березні 2011 року. Справа мала великий суспільний резонанс через неякісну роботу правоохоронців та суддів. У громадськості складалося враження, що Павліченки є "цапами-відбувайлами" в цій історії, поки справжні вбивці гуляють на свободі.

Сергій Слинько був у колегії суддів, яка залишила чинним вирок Павліченкам. У 2014 році їх амністували як політв’язнів.

ГРД виявила, що Слинько купив дачний будинок і два дорогі авто, цінну зброю та приблизно раз на рік всією родиною, вчотирьох з дітьми, подорожує. Проте в деклараціях судді немає грошей на це все.

Попри всі свої рішення та скандали Слинько залишився суддею, потрапив до Верховного Суду і пішов 18 квітня 2023 року у відставку. Тепер держава зобов’язана йому вже як судді у відставці щомісяця пожиттєво виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!