ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд зняв заборону на показ "Сватів"

27.03.2019, 14:43
Фото - sb.by

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову СБУ про заборону на в’їзд актору “Сватів” Федору Добронравову та визнав протиправною заборону серіалу. Таким чином, суд задовольнив адміністративний позов ТОВ “Телерадіокомпанія студія 1+1” та ТОВ “Кіноквартал”, повідомляється на сайті судової влади України.

Суд встановив, що довідка СБУ про заборону в’їзду актору “Сватів” Федору Добронравову була складена з порушенням нормативних вимог та за відсутності належних обґрунтувань.

Також суд визнав протиправними дії СБУ щодо звернення до Міністерства культури України про внесення Добронравова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та визнав протиправним і скасував цей наказ Міністерства культури України та наказ Державного агентства України з питань кіно в частині анулювання державних посвідчень на право поширення і демонстрування певних фільмів.

“Тому всі інші рішення, прийняті відповідачами на підставі зазначеної довідки, судом визнано необґрунтованими, а тому визнано протиправними й скасовано відповідну Постанову СБУ, наказ Міністерства культури України та наказ Державного агентства України з питань кіно у частині анулювання державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування певних фільмів за його участі”, - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, 29 листопада 2017 року Державне агентство з питань кіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу “Свати”.

28 листопада 2017 року Федора Добронравова, актора, який грає головну роль у серіалі “Свати”, було занесено до чорного списку Міністерства культури. Наразі до нього входять 113 осіб, які вважаються такими, що становлять загрозу національній безпеці України.

29 листопада 2017 року телеканал “1+1” заявив, що обурений забороною в Україні серіалу “Свати”.

У січні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом ТОВ “Телекомпанія “Студія 1+1” до Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно (Держкіно) через заборону в’їзду до країни російського артиста Федора Добронравова і скасування реєстрації на трансляцію фільмів за його участю.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!