ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд залишив Муравицького під домашнім арештом до 20 червня

23.04.2019, 13:50
Фото - zhitomir.info

23 квітня Корольовський районний суд Житомира продовжив до 20 червня міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту щодо Василя Муравицького, якого обвинувачують у державній зраді, повідомляє Житомир.info.

Прокурор Вадим Левченко просив суд змінити обвинуваченому міру запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою без визначення розміри застави на строк 60 діб.

На думку прокурора, існують ризики, що обвинувачений може покинути територію України, і сторона обвинувачення просила взяти підозрюваного під варту.

“На даний час, оскільки застосований домашній арешт, Муравицький може в будь-який момент залишити межі території України. В тому числі і через пункт пропуску на лінії розмежування. І зовсім немає жодного рішення суду за яким його може прикордонник чи представник правоохоронного органу хоча б затримати, і це затримання буде законним. В даному випадку він залишає місце проживання, переходить через лінію розмежування і фактично – “шукай вітру в полі”. Це реальні ризики, які в будь-який момент можуть відбутись”, - сказав Вадим Левченко.

Сторона захисту назвала клопотання прокурора необґрунтованим і закликала не застосовувати щодо обвинуваченого у державній зраді жодних запобіжних заходів.

“Сторона обвинувачення вважає надуманим твердження щодо сталих соціальних зв’язків. Надуманим є те, що в мене є сім’я і діти? Як можливо покинути межі України без паспорту? Паспорт я здав на відповідне зберігання. Я не порушую домашній арешт, виконую всі обов’язки і з'являюся в суд за першою вимогою. Тому я вважаю, що це клопотання необґрунтоване”, - сказав Василь Муравицький.

Адвокат Муравицького Світлана Новицька попросила суд відмовити в задоволенні клопотання прокурора.

Після заслуховування думки сторін суд вийшов до нарадчої кімнати і через кілька хвилин оголосив своє рішення.

“Суд ухвалив: продовжити обвинуваченому Муравицькому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце свого проживання. Строк дії визначити тривалістю 60 днів. Тобто, до 20 червня 2019 року”, - зачитала суддя Корольовського районного суду м. Житомира Ніна Янчук.

Наступне засідання у справі житомирського блогера Василя Муравицького відбудеться 8 травня.

Як повідомляв ІМІ, Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді, заарештували в серпні 2017 року. Журналіст із 2014 року активно публікував антиукраїнські матеріали та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ.

Блогер обвинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”), ч. 2 ст. 110 (“Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”), ч. 2 ст. 161 (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності”) та ч. 1 ст. 258-3 (“Участь в діяльності терористичної організації”) Кримінального кодексу України.

На судовому засіданні 27 червня 2018 року Корольовський районний суд замінив Муравицькому запобіжний захід на домашній арешт.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!