ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд закрив справу про побиття херсонської журналістки дружиною депутата (оновлено)

12.10.2021, 11:27
Фото - Sora Shimazaki from Pexels
Фото - Sora Shimazaki from Pexels

Херсонський міський суд закрив справу за фактом побиття головної редакторки місцевого видання "Кавун.City" Євгенії Вірлич через завершення строків притягнення обвинуваченої до відповідальності.

Таку ухвалу суддя Людмила Валігурська прийняла 11 жовтня на підставі клопотання адвокатів Лілії Якубсон, яку обвинувачували у побитті журналістки, повідомляє представник ІМІ у Херсонській області.

У клопотанні захист обвинуваченої просив закрити справу у зв'язку із завершенням строків притягнення до відповідальності - три роки.

Справу слухали у суді більше трьох років, слухання справи затягувалося декілька разів. В останній раз її починали слухати з початку, після того як суддя Зубов, що починав її слухання, пішов у відставку.

В результаті суддя Людмила Валігурська не встигла заново розглянути справу.

Потерпіла та її захисник не заперечували проти закриття справи, адже іншого розвитку подій КПК не передбачає.

“Це клопотання добре характеризує цю справу. На думку мого клієнта, саме це клопотання є підтвердженням того, що обвинувачена вчинила ці дії і розуміє, що жодних правових можливостей довести інше немає. І це її єдиний шанс, який вона використала, використовуючи проблеми, які є у нашій судовій системі. Наша позиція – це право обвинуваченої і ми не можемо на це впливати”, - заявив адвокат потерпілої Олександр Данилов.

Потерпіла підтримала свого захисника.

Суддя Валігурська зауважила, що обвинувачена не визнається невинною та її не виправдовують, вона звільняється від відповідальності та уточнила, чи знає обвинувачена наслідки такої ухвали. 

Обвинувачена у суді заявила, що розуміє всі наслідки такого рішення. “Я розумію, що це не виправдання, але і не визнання мене винною”, - заявила у суді Ліля Якубсон.

Вона також погодилася із суддею, що потерпіла має право подавати проти неї цивільний позов.

Нагадаємо, 11 липня 2018 року у будівлі Херсонської міськради дружина депутата Дніпровської районної ради Херсона Олександра Власова Лілія побили журналістку і громадську активістку Євгенію Вірлич.

Постраждала заявляла, що побиття сталося через її журналістську діяльність, тоді як Лілія Якубсон і тоді і зараз стверджує, що це був побутовий конфлікт, пов’язаний із образливими дописами Вірлич у соцмережах про її дитину.

В коментарі ІМІ Євгенія Вірлич зазначила, що у неї жодних претензій до ухвали суду немає, адже таким є чинне законодавство. 

“На жаль, воно (законодавство - ред.) на боці нападників, які можуть затягнути справу до сплину строків. Тим часом я фактично не маю права на те, аби моя нападниця отримала покарання. Не знаю, про що йдеться у звинуваченнях стосовно дитини Якубсон - вперше про таке чую. Вочевидь, це була одна з ліній її захисту. Проте суд у своїй ухвалі чітко прописав, що кваліфікація за статтями 125 та 171 вірна”, - зазначила Вірлич.

Поліція тоді відкрила провадження за ст. 171 (перешкодження законній діяльності журналіста) та ст. 125 (нанесення легких тілесних ушкоджень) ККУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!