ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд ЄС постановив, що сайти з Facebook-кнопкою Like відповідальні за передачу даних

29.07.2019, 13:37

Суд ЄС у Люксембурзі постановив, що оператор вебсайту, який встановив кнопку Facebook “Like”, несе спільну із соціальною мережею відповідальність за обробку і передачу даних користувача. Про це повідомляє “Європейська правда”, яка ознайомилась із текстом судового рішення.

Кнопка “Like” при завантаженні сторінки передає компанії Facebook IP-адресу користувача та ідентифікатор веб-браузера, незалежно від того, чи натиснув користувач кнопку, та чи має він обліковий запис Facebook.

Рішення Суду ЄС стосується розгляду справи у Дюссельдорфі. Орган із захисту прав споживачів у землі Північний Рейн-Вестфалія подав до суду на ритейлера одягу Peek&Cloppenburg через кнопку Like на його веб-сайті Fashion ID. Захисники прав споживачів стверджували, що кнопка "Мені подобається" на Fashion ID порушує закон про захист даних.

“Суд дав чітко зрозуміти, що оператор веб-сайту, такого як Fashion ID, як спільний контролер деяких операцій, включно з опрацюванням даних відвідувачів сайту, таких як збір даних та їхня передача Facebook Ireland, повинні надавати, у час їхнього збору, певну інформацію відвідувачам, наприклад, особу та цілі опрацювання”, - йдеться у рішенні суду.

Суд вважає, що оператор такого веб-сайту як Fashion ID повинен отримати попередню згоду користувача на проведення операцій, для яких він є спільним  контролером, а саме для збору та передачі даних.

Виходячи з рішення суду, веб-сайти із кнопками “Like” повинні будуть отримати згоду користувача на збір і передачу користувацьких даних компанії Facebook.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!