ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд ЄС дозволив YouTube не розкривати даних онлайн-піратів

10.07.2020, 10:15
Фото – youtube
Фото – youtube

Відеосервіс YouTube, власником якого є інтернет-гігант Google, не зобов'язаний розкривати інформацію, яка допоможе ідентифікувати осіб, що нелегально розміщують на цій платформі відеоконтент без дотримання вимог авторського права. 

Відповідне рішення ухвалив 9 липня Європейський суд у Люксембурзі, повідомляє DW з посиланням на AFP.

Згідно з цим рішенням, YouTube має на вимогу правовласників повідомити лише поштову адресу користувачів, що займаються піратством, але не їхні електронні адреси, IP-адреси або телефонні номери.

Із запитом до Європейського суду звернувся суд у Німеччині, попросивши вирішити судову суперечку між німецькою кінокомпанією Constantin Film та YouTube. Причиною для позову з боку кінокомпанії стало те, що у 2013 та 2014 роках користувачі YouTube розмістили на відеосервісі два фільми без згоди правовласника – Scary Movie 5 та Parker. 

Намагаючись отримати дані про онлайн-піратів, кінокомпанія звернулася з відповідною вимогою до адміністрації YouTube. Утім, відеосервіс відмовився повідомити Constantin Film персональні дані користувачів, що порушили авторські права.

“Коли якийсь фільм неправомірно завантажено на якусь онлайн-платформу, як-от YouTube, правовласник може, згідно з директивою про забезпечення прав інтелектуальної власності, вимагати від оператора надати лише поштову адресу відповідного користувача, але не його чи її електронну адресу, IP-адресу або телефонний номер”, – йдеться в ухвалі Європейського суду.

У Google привітали це рішення суду, адже відтепер компанії буде простіше ухвалювати рішення щодо того, яку інформацію надавати правовласникам. Це рішення “забезпечує правову ясність щодо того, якою інформацією доцільно ділитися з правовласниками в разі висування претензії на авторське право”, – йдеться в заяві представника Google.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!