ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд відмовив Седлецькій в отриманні рішення про дозвіл на прослуховування її телефону

28.03.2019, 16:06
Фото - скріншот з відео "Схем"

28 березня Окружний адміністративний суд Києва відмовив повністю в задоволенні позову редакторці та ведучій програми журналістських розслідувань “Схеми” Наталії Седлецькій до керівника апарату Печерського райсуду Києва щодо ненадання їй копії судового рішення про доступ до інформації з її телефону. Про це повідомляється на сайті судової влади України.

“Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов такого висновку, оскільки позивач реалізувала своє право ще 03.09.2018 на доступ до судового рішення, ознайомившись з його текстом у ЄДРСР та оскаржила його в апеляційному порядку. Таким чином, не вбачається підстав для відновлення вже реалізованого права позивача”, - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у своїх позовних вимогах позивачка просила  суд визнати протиправною відмову керівника апарату Печерського районного суду міста Києва щодо ненадання їй рішення, а саме ухвали слідчого судді, якою задоволено клопотання та надано доступ до відомостей про вхідні та вихідні з’єднання абонентського номера, яким вона користується. Також позивачка просила видати їй відповідне рішення.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

У Генпрокуратурі зазначили, що дані з телефону необхідні слідству для розслідування “за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю”.

10 вересня 2018 року захист Наталки Седлецької звернувся до ЄСПЛ з проханням застосувати правило 39 Регламенту, щоб убезпечити джерела антикорупційних розслідувань журналістки та очолюваної нею редакції програми “Схеми” від можливого розкриття.

18 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки "Радіо Свобода" Наталки Седлецької на ухвалу Печерського суду, згідно з якою Генпрокуратурі надано доступ до даних з телефону журналістки з липня 2016 року по листопад 2017 року.

18 вересня 2018 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати правило 39 свого Регламенту щодо справи журналістки “Радіо Свобода”, головного редактора програми “Схеми” Наталки Седлецької. Йдеться про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи, а саме “утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в ухвалі слідчого судді Печерського суду від 27 серпня 2018 року”.

25 вересня в Генпрокуратурі повідомили, що на вимогу Європейського суду зупинили процедуру отримання інформації з мобільного Наталки Седлецької, але на запитання, чи оператор уже передав запитувані дані, відповіді не надали.

17 жовтня 2018 року Європейський суд з прав людини відповідно до правила 39 свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі журналістки Наталки Седлецької. Також ЄСПЛ присудив уряду України “забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!