ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Тернополі зменшив до двох років ув’язнення пенсіонеру за репости пропаганди війни

15.09.2022, 10:47
Фото – kyiv.gp.gov.ua
Фото – kyiv.gp.gov.ua

Тернопільський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу засудженого за поширення публічних закликів до агресивної війни, зменшивши строк ув’язнення до двох років.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на ухвалу від 31 серпня.

За матеріалами справи, 21–26 лютого 2022 року тернополянин репостив у фейсбуці дописи, в яких схвалювалися агресивні воєнні дії РФ та російського президента Володимира Путіна.

Його активність у соцмережі почалася саме за кілька днів перед повномасштабним вторгеннням російських військ. Так, 24 лютого він поширив публікацію: “Я поддерживаю решение президента! Я за борьбу с нацизмом на Украине! #save Donbass!!!”, а також “Господи, помоги России и Путину очистить мою Украину от националистов, отдели настоящих украинцев от нечисти!”.

Крім того, 26 лютого чоловік репостив інформацію, що в Луганській області ЗСУ розміщують свої танки біля житлових будинків, прикриваючись цивільними як живим щитом.

Пенсіонеру висунули обвинувачення за ст. 436 ККУ – поширення матеріалів з публічними закликами до ведення агресивної війни.

Фактично він нічого не написав сам, а тільки поширював чужі дописи. Провину він визнав і виправдовувався тим, що робив репости лише для обговорення та не очікував, що його дії спричинять негативні наслідки. Говорив, що до російської армії на території України тепер ставиться як агресора.

23 червня суд першої інстанції призначив максимально можливе покарання – три роки реальної в’язниці. Громадянин оскаржив вирок як надто суворий.

Апеляційний суд задовольнив скаргу частково. Підсудний є особою пенсійного віку, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, повністю визнав провину, що давало змогу розглянути справи в спрощеному порядку, без дослідження доказів. Крім того, перебуває під медичним спостереженням із приводу хвороби Паркінсона, що свідчить про поганий стан здоров’я.

Покарання пом’якшили до двох років позбавлення волі. Апеляція не погодилася на умовний вирок, підтримавши висновок суду першої інстанції. А саме, що злочин є тяжким, має підвищену суспільну небезпеку, адже скоєний безпосередньо перед початком та під час збройної агресії Російської Федерації, також враховується систематичність, мотив та спосіб поширення серед широкого кола осіб матеріалів з публічними закликами до ведення агресивної війни. Тому такі дії вважаються максимально небезпечними в умовах воєнного стану в Україні після 24 лютого 2022 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!