IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Суд у Ростові почав розгляд по суті справи блогера Мемедемінова

Фото – Антон Наумлюк, Радіо Свобода

Північно-Кавказький суд у Ростові-на-Дону розпочав розгляд по суті справи кримськотатарського блогера Нарімана Мемедемінова. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів журналіст Тарас Ібрагімов, повідомляє Укрінформ.

“Кримінальна справа щодо мене є політично мотивованою. Є переслідуванням за національною, релігійною і професійною ознаками, оскільки я кримський татарин, мусульманин і громадянський журналіст”, – заявив Мемедемінов.

Водночас, зазначив активіст, слідство приховує його заяву про те, що він громадянин України і кримський татарин, називаючи його в матеріалах справи “уродженцем Узбекистану”.

“Ще в момент арешту відмовилися вказати в анкетних даних, що я громадянин України. Слідчий лише зазначив у графі “Інші дані” наявність у мене українського паспорта. Однак, коли я отримав обвинувальний висновок, у ньому ніде не вказується, що я громадянин України. Також завжди приховується, що я кримський татарин. Це робиться тільки для того, щоб потім була можливість сказати про мене: “Засуджений уродженець Узбекистану”, – заявив у суді Мемедемінов.

За його словами, свої перші пости блогер розмістив у 2014 році, коли почалися обшуки в будинках кримських татар, а в утвореному громадськими активістами об’єднанні “Кримська солідарність” він узяв на себе функцію “керівника медіавідділу”.

“Мої обов’язки тривали до 22 березня 2018 року, тобто до дня арешту, коли, виламавши двері, в мій будинок увірвалася “армія” силовиків”, – повідомив Мемедемінов.

У суді він вимагав зняти з нього всі обвинувачення, оскільки, за твердженням прокурора, його підозрюють у деяких діях, вчинених “невстановленим слідством способом” і “в не встановлений ​​слідством час”.

Як повідомляв ІМІ, 29 травня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону вирішив розпочати розгляд по суті справи Нарімана Мемедемінова з 10 червня.

7 травня 2019 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму продовжив запобіжний захід заарештованому активісту і блогеру Наріману Мемедемінову до 15 червня.

22 березня 2018 року співробітники силових відомств Росії затримали та помістили в ізолятор тимчасового тримання в Сімферополі кримського громадського журналіста Нарімана Мемедемінова. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунуто звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (“Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет”).

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), ч. 2 ст. 162 (“Порушення недоторканності житла”) Кримінального кодексу України.

 

 

Ще Новини