ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд у Росії оштрафував Радіо Свобода за порушення статусу "іноземного агента"

05.07.2018, 14:40

5 липня районний суд у Москві (Росія) оштрафував корпорацію Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL) за недотримання російського закону, що регулює діяльність засобів інформації, визначених як “іноземні агенти”, повідомляє Радіо Свобода.

Суд ухвалив, що американський мовник має сплатити 100 тисяч рублів (це близько 42 тисяч гривень) після того, як суддя відхилив запит адвоката про відкладення розгляду справи.

Радіо Свобода заявляє, що аналізує правові варіанти реагування на вирок. Ця справа може спричинити кримінальні звинувачення проти медіакорпорації і її працівників у Росії та загрожувати її діяльності в країні.

Президент RFE/RL Томас Кент зазначив, що обвинувачення в російському суді є “різким новим загостренням у низці російських дій, спрямованих на перешкоджання роботі компанії та провокування громадської недовіри щодо російського персоналу”.

Медіакорпорація RFE/RL підтримується Конгресом США.

Як повідомляв ІМІ, 15 листопада 2017 року російська Держдума схвалила поправки до закону “Про засоби масової інформації”, згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії.

25 листопада 2017 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє прирівнювати до іноземних агентів зарубіжні ЗМІ.

Міністерство юстиції Росії надіслало кільком проектам Радіо Свобода повідомлення про можливі обмеження в їхній роботі, не уточнивши, якими саме вони можуть бути. Попередження також отримали “Голос Америки”, CNN і німецький міжнародний мовник Deutsche Welle.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!