ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд повернув прокуратурі обвинувальний акт щодо Коцаби

21.01.2019, 16:13

21 січня Долинський районний суд Івано-Франківської області повернув прокуратурі області обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення блогера Руслана Коцаби в державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Про це повідомляється на сайті Судової влади України.

Колегія суддів дійшла висновку, що обвинувальний акт щодо Коцаби підлягає поверненню прокурору, “оскільки встановлені суттєві порушення, які були допущені органом досудового розслідування, усунути в даному підготовчому судовому засіданні  без повернення обвинувального акта прокурору неможливо”.

“Зокрема, колегія суддів зазначила, що обвинувачення повинно бути чітко сформульоване, зрозуміле та конкретизоване, із зазначенням мотиву, мети, способу та інших елементів кримінального правопорушення. Однак в обвинувальному акті, який переданий на розгляд суду, містяться відомості, які сторона обвинувачення ґрунтує на припущеннях, а саме: “за невстановлених обставин у невстановлений слідством час у громадянина України Коцаби Р.П. виник злочинний умисел на сприяння іноземним організаціям, іноземній державі та їх представникам у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду обороноздатності України”, “шляхом передання інформації, яка використовувалась або могла бути використана в підривній діяльності”, - йдеться в ухвалі суду.

Таким чином, йдеться в ухвалі суду, в обвинувальному акті щодо Коцаби зазначене процесуальне рішення прокурора “не відповідає вимогам п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України, оскільки не містить формулювання обвинувачення Коцаби Р.П. відповідно до положень процесуального закону, оскільки в ньому міститься лише виклад фактичних обставин кримінальних правопорушень, які прокурор вважає встановленими, та правова кваліфікація кримінальних правопорушень, що перешкоджає призначенню кримінального провадження до судового розгляду на підставі цього обвинувального акта, а тому колегія суддів вважала за необхідне повернути обвинувальний акт прокурору  для усунення виявлених порушень”.

У свою чергу, прокурор має право повторно передати до суду обвинувальний акт після усунення вказаних в ухвалі порушень.

Як повідомляв ІМІ, 12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив блогера Руслана Коцабу до трьох років і шести місяців позбавлення волі. Суд визнав його винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань”) КК України. Водночас суд визнав Коцабу невинуватим у висунутому за ч. 1 статті 111 (“Державна зрада”) ККУ обвинуваченні та виправдав його за цією статтею за відсутністю складу злочину.

14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківській області зняв обвинувачення в перешкоджанні діяльності Збройних сил України з блогера Руслана Коцаби, його звільнили з-під варти в залі суду.

Обвинувачення просило дати Руслану Коцабі 13 років ув’язнення з конфіскацією майна. Сторона захисту просила суд виправдати блогера і звільнити його. Руслан Коцаба вважає, що його справа фальсифікована.

7 лютого 2015 року СБУ затримала Руслана Коцабу в його квартирі після майже шестигодинного обшуку. Йому інкримінували ч. 1 статті 111 (“Державна зрада”) та ч. 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань”) КК України.

17 січня 2015 року Руслан Коцаба записав відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Так, Коцаба на відео заявив, що він краще відсидить у в’язниці, ніж буде мобілізований на схід країни.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!