ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд повернув Черновецькому позов щодо статусу російської мови

26.10.2020, 15:00
Фото – Главком
Фото – Главком

Окружний адміністративний суд міста повернув колишньому міському голові Леоніду Черновецькому позовну заяву, у якій він просить зобов’язати Кабінет Міністрів внести до Верховної Ради законопроєкт про надання російській мові статусу державної. 

Про це повідомляється 26 жовтня на сайті суду.

Суд встановив, що під час складання позовної заяви позивач не дотримався вимог Кодексу адміністративного судочинства України, положень Конституції щодо статусу державної мови та сфер її застосування. 

“Суд залишив позовну заяву без руху та надав строк для усунення недоліків, зокрема шляхом викладення позову державною (українською) мовою. Однак документів на усунення недоліків позову, зокрема клопотань про продовження строку для їх усунення чи доказів неможливості надання витребуваних документів, до суду не надходило. Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява була повернута позивачеві”, – йдеться в повідомленні суду.

Як повідомляв ІМІ, 9 вересня колишній міський голова Києва Леонід Черновецький подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням зобов’язати Кабінет Міністрів внести до Верховної Ради законопроєкт про надання російській мові статусу державної. 

Також він просив визнати протиправною бездіяльність уряду, яка, на думку позивача, полягає в невнесенні вищезгаданого законопроєкту на розгляд парламенту

16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!